• Trzeciaki i czwartaki w akcji

• Chcemy ułatwić trzecioklasistom oraz ich rodzicom przejście do klasy IV, dlatego realizujemy w szkole kompleksowy program adaptacyjny. Uczniowie klas III wiosną uczestniczą w warsztatach „Trzeciaki w akcji” prowadzonych przez naszą trenerkę-pedagożkę. Podczas zajęćdzieci ćwiczą pamięć wzrokową, słuchową i kinestetyczną, uczą się koncentrować oraz czytać ze zrozumieniem. Ponadto trzecioklasiści spotykają się z nauczycielami matematyki i języka polskiego, którzy proponują im ciekawe ćwiczenia i odpowiadają na pytania związane z nauką w klasie IV.

Z myślą o rodzicach trzeciaków w czerwcu organizujemy dla nich spotkania z psycholożkami i pedagożkami, a także z przyszłymi wychowawczyniami/wychowawcami. Podpowiadamy, jak wspomóc dzieci w przygotowaniach do zmiany, na co położyć nacisk i zwracać szczególną uwagę.

Po wakacjach świeżo upieczeni czwartoklasiści zaczynają rok szkolny od cyklu warsztatów „Czwartaki w akcji”, w ramach których poznają techniki zapamiętywania, metody uczenia się, sposoby notowania i planowania własnej pracy.

• Bednarska Szkoła Podstawowa
    Terytorium Kawalerii
    ul. Kawalerii 5 00-468 Warszawa

tel. 22 418 36 00 (po godz. 16:00 wew. 4 - ochrona)