Drukuj Drukuj
Ministerstwo Kultury i Sztuki
Opiekunowie:
Krystyna Kisielewicz, Małgorzata Chomicz-Mielczarek
 
Ministerstwo zaprasza w swoje szeregi uczniów interesujących się literaturą, sztuką, muzyką. Wspólnie, poprzez różnorodne projekty i imprezy, będziemy promowali kulturę i sztukę w szkole. Chcemy organizować spotkania i prezentacje poświęcone ważnym wydarzeniom kulturalnym, a także pisarzom, filozofom, artystom. Razemz ministrami opracujemy też koncepcję szkolnych konkursów i wydarzeń, np.  „Mam talent”. Czekamy na Wasze pomysły i zgłoszenia!
 
Ministerstwo Sportu
Opiekunowie:
Julia Szulecka, Aleksandra Bednarczyk
 
Do naszego Ministerstwa zapraszamy wszystkie chętne dzieci interesujące się sportem oraz aktywnością fizyczną. W ciągu roku szkolnego wspólnie zorganizujemy szkolne imprezy sportowe (sportowy dzień dziecka, Rolkarska Bednarska). Będziemy gromadzić informacje o ważnych wydarzeniach sportowych i dzielić się z nimi z naszą społecznością szkolną.
 
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych
Opiekunowie:
Anna Plisiecka, Marta Trybuła- Wasilewska
 
Ministerstwo zaprasza do współpracy uczniów , którzy interesują się tym co dzieje się w szkole, pomiędzy nami, ludźmi. Zapraszamy tych, którym leży na sercu dobro ogółu. MSW jest dla tych, którzy chcieliby pozostać sobą i dać innym takie samo prawo. Dla tych, którzy zastanawiają się jak się ze sobą dogadujemy i co można poprawić, kiedy nie bardzo nam to wychodzi. Jak trzeba walczyć o swoje prawa i potrzeby szanując prawa i potrzeby innych osób. Kiedy i kogo prosić o pomoc? Jak odróżnić proszenie o pomoc od skarżenia. Skąd można wiedzieć, kiedy zabawa zamienia się w dokuczanie,
i jak podzielić się tą wiedzą z innymi.
Wspólnie, poprzez Wasze projekty i pomysły na imprezy szkolne, będziemy promowali kulturalne zachowanie, koleżeńskość, panowanie nad emocjami, wychodzenie z konfliktów i tworzenie przyjaznej atmosfery w szkole.
Chcemy organizować kampanie społeczne skierowane do uczniów, nauczycieli
i rodziców , konkursy dla uczniów i zabawy integrujące całą społeczność.
W tym roku będziemy sędziować w konkursie „Kulturalna klasa”, który zaowocuje tytułem oraz pucharem na koniec semestru i zakończenie roku szkolnego dla wyróżniającej się klasy. Przeprowadzimy konkurs „znamy się!” oraz kampanię plakatową „Dbamy o szkołę”.
Poza tym czekamy na Wasze pomysły! Będziemy współpracować nad ich realizacją.
Zapraszamy sprawdzonych ministrów i nowych działaczy!
 
Ministerstwo  Ochrony Środowiska
Opiekunowie:
Małgorzata Kosieradzka, Marta Balcer
 
Do Ministerstwo zapraszamy osoby, dla których ważna jest idea zrównoważonego rozwoju, czyli zdrowego i twórczego życia w harmonii z przyrodą. Poprzez realizację projektów oraz organizację imprez związanych z kalendarzem ekologicznym (np. „Dzień Ziemi”) będziemy promować postawę prozdrowotną i proekologiczną.
Zapraszamy wszystkich Przyjaciół Przyrody do Ministerstwa.
 
Ministerstwo Spraw Zagranicznych/  Multikulti
Opiekunowie:  
Wioleta Dołowa, Katarzyna Kocyk
 
Z naszym ministerstwem spraw zagranicznych chcielibyśmy dowiedzieć się więcej o krajach z których pochodzą uczniowie (lub rodzice) w naszej szkole. Planujemy organizować akcje charytatywne, quizy i akcje społeczne (np. BACH, projekt Krokus).
Zapraszamy wszystkich chętnych!
 
Ministerstwo Nowych Technologii i Cyberbezpieczeństwa
Opiekunowie:  
Jarmila Piekarska, Anna Szrajner
 
Rozwój nowych technologii stawia przed nami wszystkimi nowe wyzwania. Chcemy je podjąć! Ministerstwo zaprasza do działaniaosoby, które interesują się nowinkami technologicznymi i pragnarozwijać swoją wiedzę w tym obszarze. Zależy nam, żeby nasi uczniowie stali się odpowiedzialnymi użytkownikami sieci, byli świadomi zarówno możliwości, jakie daje internet, jak i zagrożeń w cyberprzestrzeni.