Drukuj Drukuj

POKAZ TAŃCA

3 lutego, w ramach koncertów edukacyjnych, uczniowie klas I-III mogli obejrzeć pokaz tańca. Artyści zaprezentowali dzieciom zarówno tańce standardowe (walc angielski, walc wiedeński oraz tango), jak i latynoamerykańskie (jive, cha-cha, rumba). Chętni mieli okazję poznać kroki i przećwiczyć je pod okiem tancerzy.

ZAJĘCIA NA TEMAT CYBERPRZEMOCY

Tego samego dnia uczniowie klasy Va uczestniczyli w warsztatach na temat cybeprzemocy, które poprowadził pan Maciej Sopyło z Kooperatywy Trenerskiej. Uczestnicy dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, od czego zaczyna się hejt na portalach społecznościowych i gdzie szukać pomocy. Młodzież ćwiczyła też umiejętność współpracy w trakcie zadań zespołowych.

MISTRZOSTWA SZKOŁY W WARCABACH

4 lutego w naszej szkole odbyły się VI Mistrzostwa Szkoły w warcabach 64-polowych o Puchar Dyrektora Szkoły. Wzięło w nich udział aż 90 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych! Zawody miały profesjonalny charakter. Wykorzystano w nich prawdziwe turniejowe warcabnice i zegary, a zawodników oceniał licencjonowany sędzia Polskiego Związku Warcabowego. Wszystko to mobilizowało zawodników do prawdziwie sportowej gry: przed rundą uścisk dłoni, po partii ponownie uścisk, by złożyć gratulacje. Pomiędzy rundami emocje, komentarze, rozmowy i niecierpliwe oczekiwanie na kolejną rozgrywkę. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza zwycięzcom!

 GLOBAL SCHOOL PLAY DAY

Nie od dziś wiadomo, że najskuteczniej uczymy się poprzez zabawę. 5 lutego obchodziliśmy Global School Play Day. Zamiast tradycyjnych lekcji, nasi uczniowie układali puzzle, grali w gry planszowe czy karciane. Dzieci mogły same wybrać, w jaki sposób będą się bawić. Było dużo śmiechu!            

MUZYCZNE PASJE

6 lutego w naszej szkole odbył się wyjątkowy koncert. Swoje zdolności muzyczne zaprezentowali nasi uczniowie. W trakcie występu usłyszeliśmy wiele piosenek oraz utworów zagranych na pianinie i skrzypcach. Artyści zrobili duże wrażenie na publiczności, która nagrodziła ich wielkimi brawami.

TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

W tygodniu poprzedzającym ferie uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach dotyczących bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Warsztatom towarzyszyły dyskusje, materiał filmowy i wspólne ustalanie zasad bezpieczeństwa, na podstawie których uczniowie wraz z nauczycielami opracowali regulamin dla każdej klasy. W ramach podsumowania projektu dzieci rozwiązywały quizy. Na koniec uczestnicy warsztatów otrzymali dyplomy.

KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWO

Tuż przed feriami w naszej szkole odbyły się też bale kostiumowe. Zarówno starsi, jak i młodsi uczniowie zaprezentowali oryginalne stroje. W tym roku na parkiecie można było zobaczyć odważne superbohaterki i dzielnych superbohaterów, kosmonautów, rycerzy, księżniczki, a nawet smakowicie wyglądającego donuta. Nie mogło zabraknąć dobrej muzyki i świetnej zabawy.

 INTERNATIONAL SCHOOL AWARDS PROJECT OF BRITISH COUNCIL

W lutym nasza szkoła nawiązała kontakt z Assam Valley School mieszczącą się w północnych Indiach. Celem projektu jest wymiana doświadczeń, form i metod pracy w obrębie edukacji artystycznej, a także poznanie życia uczniów mieszkających w krajach odległych od siebie kulturowo i geograficznie. Współpraca polega na codziennej wymianie kilku zdjęć lub filmów związanych z życiem szkoły w Indiach oraz naszej, wraz z informacją dotyczącą realizowanych działań. Projekt koordynują panie Agnieszka Kołodziejczyk i Aleksandra Olszewska. Zdjęcia i filmy przesłane nam przez szkołę w Indiach zaprezentujemy uczniom w formie prezentacji.

 W DOMU SPOTKAŃ Z HISTORIĄ

W drugiej połowie miesiąca klasa IVa wybrała się na warsztaty pod hasłem „Dzieci do parlamentu! Dziecięcy parlamentaryzm według idei Janusza Korczaka”. W czasie zajęć czwartoklasiści weszli w role ministrów. Każdy z nich miał okazję przedstawić w parlamencie własne propozycje ustaw. Na koniec młodzi politycy wspólnie ustanowili kilka praw. 

ZIMOWE IGRZYSKA SZKÓŁ NIEPUBLICZNYCH

23 lutego reprezentacja naszej szkoły wyjechała do Zakopanego na XXV Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych. Sportowcy konkurowali w łyżwiarstwie szybkim, narciarstwie biegowym i zjazdowym oraz w snowboardzie. Nasi zawodnicy spisali się na medal! Kolejny raz zdobyliśmy mistrzostwo! Serdecznie gratulujemy!

SPOTKANIE POETYCKIE W KLASACH II

W ostatnich dniach lutego uczniowie klas IIa i IIb w lutym uczestniczyli w kolejnej odsłonie międzyklasowych spotkań z poezją. Tym razem dzieci recytowały wiersze, których bohaterami byli ludzie z ich rożnymi, dobrymi i złymi, cechami. W repertuarze pojawiły się m.in. takie utwory, jak: „Skarżypyta”, „Kłamczucha” ,”Paweł i Gaweł”, „Pan Hilary”, „Tańcowały dwa Michały” i wiele innych. Drugoklasiści dobrze poradzili sobie z interpretacją wierszy i dali pokaz aktorskich umiejętności.