Drukuj Drukuj

WYJŚCIE DO KANCELARII PREMIERA
5 grudnia klasa IIIa wybrała się do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Uczniowie zwiedzili tzw. „Akwarium”, Salę Kominkową, gdzie premier spotyka się z dziennikarzami, salę im. Tadeusza Mazowieckiego, w której odbywają się spotkania z delegacjami i salę im. Anny Walentynowicz, gdzie odbywają się duże spotkania i konferencje ministrów.

BEDNARSKA AKCJA CHARYTATYWNA
Zgodnie ze szkolną tradycją 6 grudnia uczestniczyliśmy w Bednarskiej Akcji Charytatywnej. W trakcie spotkania w świetlicy członkowie szkolnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych przedstawili nam kilka organizacji pozarządowych, które pomagają ludziom w potrzebie i zwierzętom. Po prezentacji odbyło się głosowanie, w ramach którego uczniowie wybrali dwie fundacje, którym chcieliby pomóc.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
Po południu w naszej szkole odbył się kiermasz świątecznym, podczas którego dzieci i młodzież sprzedawali świąteczne upominki, które wcześniej własnoręcznie przygotowali na lekcjach. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Dochód ze sprzedaży (5226,38 zł). został przekazany dwóm, wybranym w drodze głosowania, fundacjom – Centaurus i siepomaga.

EKIPA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
6 grudnia odwiedziły nas również uczennice z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego „Bednarska”. Dziewczęta opowiedziały o idei akcji „Ekipa Świętego Mikołaja”, w której nasza szkoła uczestnicy od lat. Po spotkaniu nasi uczniowie pakowali paczki świąteczne dla dzieci, do których Mikołaj nie zawsze dociera.

RODZINNE WARSZTATY CHANUKOWE
7 grudnia w klasie IIb odbyły się rodzinne warsztaty, podczas których uczniowie i rodzice poznali zwyczaje, tradycje, potrawy i piosenki związane ze świętem Chanuka. Uczestnicy wykonali w grupach prace plastyczne. Po warsztatach dzieci i rodzice pojechali do Szkoły Lauder-Morasha na koncert chanukowy w wykonaniu kantora.

EKO CHOINKI
W grudniu – z inicjatywy szkolnego Ministerstwa Środowiska – poszczególne klasy przygotowały EKO choinki w całości wykonane z materiałów podlegających recyklingowi. Celem akcji było propagowanie zachowań proekologicznych. Inicjatywa Ministerstwa Środowiska cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie wykazali się kreatywnością.

KONCERT KOLĘD
W pierwszej połowie grudnia uczniowie klas I-III wysłuchali koncertu kolęd. Muzycy wykonali najpiękniejsze polskie pieśni o narodzeniu Chrystusa. Nie mogło zabraknąć takich utworów, jak „Cicha nos”, czy „Wśród nocnej ciszy”. Koncert był też okazją do wspólnego śpiewania.

PROCES CZERWONEGO KAPTURKA
11 grudnia klasa IIIb miała przyjemność oglądać symulację niezwykłej rozprawy w wykonaniu prawników i aktorów w Sądzie Najwyższym. Barbara Wysocka brawurowo zagrała Czerwonego Kapturka. Dziękujemy reżyserowi Michałowi Zadarze za pomysł i zaproszenie.

ALFIK HUMANISTYCZNY
12 grudnia odbył się konkurs Alfik Humanistyczny skierowany do uczniów z klas IV-VI. Jego celem jest popularyzacja literatury, sztuki i kultury języka polskiego oraz rozwijanie zainteresowań i kompetencji osobistych uczniów. Trzymamy kciuki za uczestników!

WARSZTATY FILMOWE Z LUDE RENO
12 grudnia klasy IIa i IIb wzięły udział w spotkaniu z Lude Reno w Otwartej Kolonii. Dzieci miały okazję poznać sylwetkę artysty oraz Martynikę – wyspę, na której się urodził i wyrastał.

KONKURS „VAMOS A COCINAR”
Na przełomie listopada i grudnia w naszej szkole odbył się konkurs dla klas IV-VI pod hasłem „Vamos a cocinar”, który polegał na nakręceniu filmu/programu kulinarnego w języku hiszpańskim. Uczestnicy mieli za zadanie wybrać przepis kuchni hiszpańskiej, a następnie opisać i pokazać, jak się wykonuje daną potrawę. Do konkursu zgłosiło się 37 osób, powstało aż 18 filmów. 21 grudnia odbył się finał konkursu. Zwycięzcy zostali nagrodzeni, a wszyscy uczniowie mogli obejrzeć ich filmy. Pierwsze miejsce zajął Maks Wiewiór z klasy IVc. Na drugim miejscu uplasowali się Michał Filant i Cezary Kuban z klasy VIb. Miejsce trzecie zajęły Michalina Jędrzejewska i Sonia Wiśnios z klasy IVb. Gratulujemy!

NA DUŻYM EKRANIE
Pod koniec miesiąca piątoklasiści (Vb) wybrali się do kina na film pt. „Fantastyczne zwierzęta. Zbrodnie Grindelwada”. Z kolei uczniowie klas IV a, b i c obejrzeli musical pt. „Mary Poppins powraca”. Oba filmy podobały się młodzieży.

BAJKI ZIMOWE
Uczniowie klas II obejrzeli natomiast przedstawienie teatralne pt. „Teatrzyk Angielski” na temat Bożego Narodzenia. Widzowie poznali angielskie tradycje świąteczne oraz kolędy. Wspólnie z bohaterami przedstawienia dzieci ubierały choinkę oraz piekły pierniczki.

GWIAZDECZKA
18 grudnia pierwszoklasiści z Ia i Ib wybrali się do teatru Guliwer na spektakl pt. „Gwiazdeczka”. To skrzące się śmiechem, muzyką i tańcem przedstawienie o Świętach Bożego Narodzenia. Osnową przedstawienia są trzy przeplatające się ze sobą historie. Każda z nich zwraca uwagę na inny aspekt tego niezwykłego czasu.

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE
20 grudnia spotkaliśmy się w świetlicy, by wspólnie śpiewać kolędy i piosenki świąteczne po polsku, angielsku i hiszpańsku. Każda z klas wykonała jeden utwór, który wcześniej ćwiczyła z nauczycielkami. Dzięki miłej atmosferze mogliśmy poczuć magię świąt!

PIERNICZKOWANIE
21 grudnia w każdej z klas odbyły się świąteczne spotkania, podczas których ozdabialiśmy pierniczki, robiliśmy łańcuchy choinkowe, składaliśmy sobie życzenia i wręczaliśmy prezenty. Tego dnia w szkole panowała wyjątkowo świąteczna atmosfera.