Drukuj Drukuj

PLECAKI – BLIŹNIAKI
Na początku roku szkolnego podsumowaliśmy charytatywny projekt „Plecaki Bliźniaki” zrealizowany przez szkolne Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z Fundacją Razem Pamoja! W ramach akcji powstało 170 kolorowych plecaków, które zostały ozdobione przez naszych uczniów i dzieci z Kenii, a uszyte przez kenijskie mamy. Pieniądze ze sprzedaży plecaków zostały przekazane spółdzielni założonej przez Kenijki w slumsie w Nairobi.

INTEGRACJA KLAS I-III W GĄSIOROWIE
W pierwszych dniach nauki uczniowie klas I-III, wspólnie z wychowawcami i nauczycielami, wybrali się na całodniową wycieczkę integracyjną do Młyna Gąsiorowo. Dzieci miały wiele atrakcji – zajęcia przyrodnicze, gry i zabawy z ziemniakami w roli głównej, warsztaty plastyczne oraz wspólne ognisko.

ŚNIADANIE PIERWSZAKÓW Z ANIOŁAMI
Uczniowie klasy IB spotkali się ze swoimi „aniołami” z klasy IVB. Zadaniem starszych kolegów jest otoczenie maluchów opieką w pierwszym roku pobytu w szkole. Dzieci zjadły razem śniadanie, a potem starsi koledzy prezentowali książki, które polecają pierwszakom.

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM – GRZEGORZEM DZIKIEM
12 września klasa IIb miała arcyciekawego gościa, Grzegorza Dzika. To podróżnik, który jako pierwszy przeszedł Półwysep Skandynawski. Będąc jeszcze w pierwszej klasie, uczniowie wysłali do pana Grzegorza zaproszenie. Podczas spotkania Pan Dzik opowiedział dzieciom o swoich przygodach i zaprezentował przepiękne zdjęcia.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki będący świętem kreatywności, odwagi i zabawy. Z tej okazji uczniowie klas I-III założyli ubrania w kropki i przynieśli ze sobą przedmioty symbolizujące to, w czym są dobrzy. Podczas zajęć odbywały się gry i zabawy, których celem było poznawanie mocnych stron dzieci i odkrywanie ich talentów.

INAUGURACJA PRACY SZKOLNYCH MINISTERSTW
Chcemy rozwijać samorządność wśród uczniów, dlatego już we wrześniu wznowiliśmy pracę szkolnych ministerstw. W połowie miesiąca zorganizowaliśmy spotkanie z opiekunami Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Kultury i Sztuki, Ministerstwa Sportu i Ministerstwa Ochrony Środowiska, którzy opowiedzieli uczniom, na czym polega praca w każdym z nich. Tydzień później w poszczególnych klasach odbyły się wybory, podczas których dzieci wyłoniły ministrów. Pierwsze spotkania szkolnych ministerstw już wkrótce.

WSPÓLNA ZABAWA KLAS IV-VI W POWSINIE
W drugiej połowie miesiąca uczniowie klas starszych pojechali na wycieczkę do Powsina. Na miejscu czekały na nich zajęcia integracyjne poprowadzone przez animatorów. W kilkuosobowych zespołach uczniowie szukali wykrywaczami metalowych monet, grali w gry zespołowe, a nawet wciągali się wzajemnie na linach. Było bardzo wesoło!

EUROPEJSKI TYDZIEŃ JĘZYKÓW
Jak co roku, we wrześniu obchodziliśmy Europejski Tydzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie klas I-III wzięli udział w grze terenowej w języku angielskim „Footprints Quest”. Dzieci, pod opieką nauczyciela, poruszały się po szkole po śladach. Przy każdym stanowisku rozwiązywały zadania językowe: zagadki, łamańce, rebusy i inne. Na mecie na uczestników czekała „skrzynia skarbów” z symbolicznymi nagrodami.

WARSZTATY TAŃCA FLAMENCO
Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w warsztatach flamenco, które poprowadziła tancerka Nadia Mazur. Uczestnicy poznali historię flamenco oraz nauczyli się hiszpańskiego słownictwa związanego z tym tańcem. Po opanowaniu podstawowych kroków, uczniowie wykonali wspólnie tradycyjny hiszpański taniec. Na koniec tancerka wykonała pokaz flamenco przy gorących, hiszpańskich rytmach.

WARSZTATY Z IRLANDCZYKIEM
Pod koniec miesiąca w szkole odbyły się zajęcia pod hasłem „British Festivals &Traditions”, podczas których uczniowie klas starszych poznali najpopularniejsze święta i zabawy obchodzone na Wyspach Brytyjskich. Największą atrakcją warsztatów była zabawa nawiązująca do „Pancake Day” polegająca na wyścigu z patelniami w rękach i podrzucaniu naleśników. Na zakończenie zajęć uczniowie zatańczyli tradycyjny taniec irlandzki.

WYCIECZKA W GÓRY
W ostatnim tygodniu września uczniowie klasy Vb wyjechali na wycieczkę do Parku Narodowego Gór Stołowych. Młodzież zwiedziła podziemne miasto Osówka, Karpacz oraz skalne miasto Adrspach w Czechach. Podczas wyjazdu, oprócz poznawania przyrody i historii regionu, pojawiły się liczne atrakcje, m.in. przepływ łodzią desantową oraz gra terenowa polegająca na pokonaniu wiszących nad wodą mostków i kładek.

KONCERT EDUKACYJNY
Uczniowie klas I-III wzięli udział w pierwszym w tym roku szkolnym koncercie edukacyjnym. Tym razem odbył się on pod hasłem „Na wesoło i na poważnie”. Koncert gry na skrzypcach, klawiszach i puzonie był okazją do poznania tych instrumentów. Dzieci mogły spróbować swoich sił w grze na puzonie, co okazało się nie lada wyzwaniem.

PRZYGODY DON KICHOTA NA SCENIE
27 września uczniowie klasy Vb wybrali się do Teatru Lalka na spektakl pt. ,,Don Kichot”. Autorskie przedstawienie Adama Walnego oparte na powieści Cervantesa jest historią o potrzebie metafizyki, wolności i nadziei we współczesnym świecie. Przygody Don Kichota – błędnego rycerza, skłaniają do refleksji nad sensem pozostania wiernym swoim ideałom i mocą szalonych marzeń.