Drukuj Drukuj

WIZYTA RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH
11 stycznia odwiedził nas Pan Adam Bodnar, który skorzystał z zaproszenia szkolnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Podczas spotkania Rzecznik Praw Obywatelskich wyjaśnił uczniom, na czym polega jego praca. Podał też przykłady podejmowanych przez jego biuro interwencji. Na koniec nasz gość wyczerpująco odpowiedział na liczne pytania dzieci.

WSPÓŁPRACA Z AMBASADĄ INDII – TAŃCE HINDUSKIE i ZAJĘCIA Z JOGI
W nowym roku nasi uczniowie wzięli  udział w zajęciach z klasycznego tańca Kathak prowadzonych przez Panią Jignę Dixit oraz w lekcjach jogi prowadzonych przez  Panią Kirti Gahlawat. Obie nauczycielki są pracownikami Ambasady Indii. W ramach współpracy uczennice Danusia Jungst, Sonia Sałańska, Maja Stec, Vlada Pilipchuk,  Zosia Badowska  pod kierunkiem Pani Kirti Gahlawat miały zaszczyt występować w Ambasadzie Indii na obchodach Dnia Republiki.
 
GRA MITOLOGICZNA
W styczniu uczniowie klas Va i Vb opracowali na lekcjach języka polskiego grę mitologiczną pt. „Spotkanie z Odyseuszem”. Piątoklasiści zaprosili do udziału w zabawie młodszych kolegów z klas IIa i IIb, którzy przy poszczególnych stacjach gry poznawali przygody nieustraszonego Odysa.
 
ZAJĘCIA Z MATEMATYKIEM
Jaka jest szansa, że w rzucie monetą nareszcie wypadnie orzeł, jeśli już cztery razy pod rząd wypadają same reszki? Czy w rzucie kostką częściej otrzymamy jedynkę czy szóstkę? Kiedy warto się zakładać? Czy zawsze zdarza się to, co najbardziej prawdopodobne? I co to w ogóle jest to prawdopodobieństwo? Rzucając kostką i monetą, losując białe i czerwone fasolki uczniowie klasy IIIa pilnie szukali odpowiedzi na podobne pytania podczas warsztatów matematycznych przeprowadzonych przez mamę jednego z uczniów tej klasy – Hugona Stefaniaka.
 
RÓŻNE STYLE TAŃCA W XXI WIEKU
W styczniu uczniowie klas młodszych poznali różne style tańca, m.in. taniec jazzowy, taniec z elementami baletu, housedance, hip-hop oraz taniec „wysokie obcasy”. Po pokazie różnych stylów tańca przez profesjonalnych tancerzy, maluchy miały okazję zatańczyć wraz z artystami na parkiecie.
 
KARNAWAŁOWA ZABAWA
Tuż przed feriami nasi uczniowie bawili się na balach karnawałowych. Dzieci przebrane w stroje superbohaterów, zwierząt, księżniczek, sportowców, a nawet kosmonautów tańczyły w rytm muzyki. Na koniec uczestnicy wzięli udział w grach i quizach z nagrodami. Zabawa była wyjątkowo udana!
 
CUD CHŁOPAK
Pod koniec miesiąca klasa Vb wybrała się do kina na ekranizację lektury pt. „Cudowny chłopak”. Film w reżyserii Stephena Chbosky’ego uczy, że nie łatwo być innym. W lutym piątoklasiści będą omawiać lekturę R.J. Palacio na języku polskim i porównywać książkę z adaptacją filmową.
 
NA LODOWISKU
W ostatnim dniu stycznia uczniowie klasy VI wybrali się na Tor Stegny, gdzie próbowali swoich sił w jeździe na łyżwach. Zajęcia na lodzie były okazją do integracji i dobrej zabawy.