Drukuj Drukuj

JASEŁKA

Drugoklasiści, po kilku tygodniach prób pod kierunkiem Pań Katarzyny Kocyk i Agnieszki Kołodziejczyk (reżyseria) oraz Marceliny Sokół (muzyka), zaprezentowali uczniom oraz swoim rodzicom jasełka. W widowisku o Bożym Narodzeniu wystąpiło aż 39 młodych artystów, którzy przedstawili historię narodzin Jezusa i spisku Heroda. Piękne stroje, scenografia oraz wspaniała gra aktorska zachwyciły publiczność. Nie obyło się bisów!

AKCJA POMOCY ZWIERZAKOM

W styczniu klasa IIb zorganizowała noworoczną akcję pomocy zwierzętom, które nie mają domów. Uczniowie zbierali jedzenie, zabawki, posłania, miski, smycze oraz obróżki, jednym słowem wszystko, czego potrzebują zwierzaki. W lutym dzieci wybiorą schronisko, któremu przekażą zebrane prezenty.

MASKARADA

27 stycznia uczniowie klas I-III bawili się na balu karnawałowym. Motywem przewodnim imprezy była „maskarada”. Kilka dni przed balem dzieci własnoręcznie robiły maski, a potem wybierały najładniejszą. Karnawałowe szaleństwo obejmowało tańce i konkursy.

MAŁA HISTORIA MUZYKI POP

Na początku stycznia uczniowie klas I-III wzięli udział w koncercie edukacyjnym mającym przybliżyć im muzykę popularną. Dzieci usłyszały dawne przeboje, które wytrzymały próbę czasu, jak też współczesne hity muzyki rozrywkowej. Artyści wystąpili w składzie: gitara prowadząca, gitara basowa, perkusja.

OD MENUETA DO ROCK’N’ROLLA

Pod koniec miesiąca odbył się kolejny koncert. Tym razem muzycy grali na trąbce, ksylofonie, werblach i saksofonie. Uczniowie usłyszeli utwory klasyczne i z kręgu muzyki rozrywkowej, m.in. „Marsz Mendelssohna”, „Bolero” czy motyw z filmu „Różowa Pantera”. Po raz kolejny muzycy nie zawiedli oczekiwań młodych słuchaczy.

ZIMA Z … KRÓLOWĄ ŚNIEGU

11 stycznia klasy Ia i Ib wybrały się w pełną grozy podróż w głąb mroźnej krainy Królowej Śniegu. Przedstawiona na deskach Teatru Syrena historia Kaja i Gerdy, oparta na motywach znanej baśni Andresena, została uświetniona muzyką Piotra Hertla i piosenkami Agnieszki Osieckiej.

SPOTKANIE Z ANIĄ SHIRLEY

Uczniowie IVa wybrali się natomiast do Teatru Kamienica na spektakl pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Przedstawienie w reżyserii Karola Stępkowskiego to pełna humoru opowieść o znanej z bogatej wyobraźni oraz poczucia humoru mieszkance Avonlea, której nie sposób nie lubić.

W INSTYTUCIE PAMIĘCI NARODOWEJ

Klasy IIa i IIb odwiedziły Instytut Pamięci Narodowej. Uczniowie uczestniczyli w lekcji warsztatowej pt. „Jak niedźwiedź Wojtek został żołnierzem”. Zajęcia poświęcone były Wojtkowi – niedźwiedziowi przygarniętemu przez żołnierzy 2 Korpusu Polskiego gen. Andersa – który przeszedł wraz z nimi szlak wojenny. Na podstawie losów syryjskiego niedźwiedzia dzieci poznały dzieje żołnierzy polskich na frontach II wojny światowej i po jej zakończeniu.

CO WIEMY O WIŚLE?

Uczniowie klas IV wzięli udział w warsztatach o Wiśle. Podczas pracy w grupach uczestnicy charakteryzowali zwierzęta żyjące w Wiśle, mówili o drzewach, które porastają brzegi najdłuższej polskiej rzeki oraz zastanawiali się, w jaki sposób ludzie wykorzystywali Wisłę w przeszłości. Czwartoklasiści tworzyli też regulamin prawidłowego korzystania z rzeki. Na koniec zajęć prowadząca przeprowadziła proste doświadczenia związane z omawianymi tematami.

W MUZEUM AZJI I PACYFIKU

Światowcy (IIIb) wybrali się z kolei na warsztaty poświęcone tajemniczym „twarzom” Azji i Pacyfiku. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jaką funkcję pełniły maski w obrzędowości i magii. Dodatkowo wykonywali własne maski inspirowane obiektami z kolekcji Muzeum (Nepal, Vanuatu, Papua Nowa Gwinea).

W MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

Czwartoklasiści (IVb) odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczestniczyli w zajęciach pt. „Harcerska poczta polowa”. Uczniowie dowiedzieli się, czym było tajne harcerstwo i jak funkcjonowało w czasie okupacji. Główna część lekcji poświęcona była działalności Harcerskiej Poczty Polowej. Młodzież poznała zasady jej funkcjonowania oraz reguły powstańczej korespondencji.

Z WIZYTĄ W GIMNAZJUM „STARTOWA”

W piątek 27 stycznia uczniowie klas VIa i VIb mieli okazję zobaczyć, jak wyglądają zajęcia w Społecznym Gimnazjum „Startowa”. Szóstoklasiści uczestniczyli w dwóch lekcjach: historii oraz języka polskiego. Podczas wizyty zwiedzili całą szkołę, mogli również porozmawiać z gimnazjalistami.

NA TORZE ŁYŻWIARSKIM „STEGNY”

W styczniu uczniowie z klas IV-VI mieli okazję spróbować swoich sił w jeździe na łyżwach. W ramach lekcji WF, pod opieką nauczycieli, młodzież ćwiczyła na torze łyżwiarskim „Stegny”. Nie zabrakło upadków, ale także dobrej zabawy.

ZAWODY PŁYWACKIE

W ostatni dzień stycznia 22 uczniów reprezentowało naszą szkołę w zawodach pływackich o Puchar Dyrektora SSP10 i SG27, które odbyły się na pływalni OSiR Polna. Zawodnicy wystartowali w kilku kategoriach wiekowych. Impreza miała zasięg wojewódzki.