Drukuj Drukuj

Rycerze i ich świat

1 lutego uczniowie klasy VI b wzięli udział w lekcji muzealnej, która odbyła się w gotyckim wnętrzu Piwnicy Książęcej w Zamku Królewskim. Uczestnicy zajęć poznali rycerską edukację oraz obowiązki i przywileje rycerza w średniowiecznym państwie. Mieli też okazję obejrzeć, a nawet dotknąć kopie broni i części zbroi. Zajęcia były bardzo ciekawe.

Bal karnawałowy

Na początku miesiąca uczniowie klas starszych świętowali karnawał na szkolnym balu przebierańców. Na parkiecie pojawiły się rozmaite postaci z książek, filmów i gier, a także zwierzęta. Oryginalne kostiumy, dyskotekowa muzyka oraz przyjazna atmosfera sprawiły, że wszyscy świetnie się bawili.

Ptaki w symbolach parków narodowych

6 lutego drugoklasiści (IIb) odwiedzili Młodzieżowy Dom Kultury, gdzie wzięli udział w zajęciach przyrodniczych na temat różnych gatunków ptaków, takich jak bielik zwyczajny, bojownik batalion, wodniczka, rybitwa czy puchacz. Podczas lekcji uczniowie obejrzeli symbole różnych parków narodowych i rozpoznawali ptaki, które w nich żyją.

Winter Festival

7 lutego w naszej szkole odbył się Winter Festival zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego. Uczniowie klas IV-VI zaprezentowali opracowany przez siebie wcześniej program: krótkie filmy, piosenki wraz z układami choreograficznymi oraz prezentacje w języku angielskim. Dzięki występom młodzież miała okazję szlifować język w ciekawy i atrakcyjny sposób.

Uczniowie klas młodszych (I-III) wzięli natomiast udział w grze językowej „Shopping”, która polegała na odgrywaniu scenek w sklepie. Zadaniem graczy było kupienie wszystkich produktów, które znaleźli na swoich listach zakupów i zapełnienie koszyków sklepowych potrzebnymi produktami. Uczniowie na zmianę odgrywali role sprzedawcy i kupującego. Wcześniej na lekcjach języka angielskiego dzieci poznały słownictwo związane z zakupami, co ułatwiło im udział w zabawie.

Andersen zamiast lekcji

8 lutego trzecioklasiści z III b wybrali się do Łazienek Królewskich na lekcję poświęconą duńskiemu baśniopisarzowi Hansowi Christianowi Andersenowi. Podróżnicy wyruszyli w podróż po świecie wyobraźni: zobaczyli przemianę brzydkiego kaczątka w pięknego łabędzia oraz zaprojektowali pałac Królowej Śniegu. Spotkanie z baśniami zostało wzbogacone zabawami teatralnymi.

Muzyczne pasje

9 lutego w świetlicy odbył się koncert pod hasłem „Muzyczne pasje”. Swoje talenty zaprezentowało ponad 30 artystów, wśród których byli zarówno uczniowie, jak i rodzice. Usłyszeliśmy mnóstwo piosenek oraz utworów zagranych na pianinie i skrzypcach. Wszyscy zaprezentowali się znakomicie, a widownia nagrodziła artystów wielkimi brawami.

Niedźwiedź Wojtek

9 lutego piątoklasiści wybrali się do Teatru Dramatycznego na spektakl w reżyserii Tadeusza Słobodzianka pt. „Niedźwiedź Wojtek”. Sztuka opowiadała o perypetiach młodych żołnierzy różnych narodowości i wyznań widzianych oczami zwierzęcia. Wojtek towarzyszy bohaterom na szlaku bojowym z Iranu do Włoch, walczy pod Monte Cassino i trafia z nimi do obozu dla uchodźców. Spektakl, choć podejmuje trudne tematy, bardzo podobał się młodym widzom.

Warszawa jak z obrazka

Pełna gwaru i szumu czy senna i cicha? Kolorowa czy szara? Przytłaczająca gęstą zabudową czy tonąca w zieleni? Na takie pytania próbowali odpowiedzieć sobie uczniowie klasy III a, którzy wzięli udział w zajęciach w Muzeum Narodowym. Trzecioklasiści sprawdzali, jak znani malarze przedstawiali na swoich płótnach Warszawę. Uczniowie obejrzeli obrazy takich artystów, jak Canaletto, Gierymski, Podkowiński czy Zaleski.

Gateway to space

Drugoklasiści (II a i II b) w lutym odwiedzili kosmiczną wystawę zorganizowaną pod patronatem NASA. Dzieci zobaczyły kolekcję amerykańskich i radzieckich eksponatów wprost z US Space Rocket Center i NASA Visitor Center prezentującą historię kosmicznych podróży od ubiegłego wieku do dnia dzisiejszego. Wystawa pozwoliła uczniom „dotknąć i poczuć” otchłań kosmiczną i choć na chwilę „pobyć” w obcej galaktyce.

Lekcja na torze łyżwiarskim „Stegny”

W lutym uczniowie z klas V i VI po raz drugi wzięli udział w lekcji jazdy na łyżwach. Młodzież miała okazję popracować nad techniką jazdy, a przy okazji dobrze się bawić.

Igrzyska szkół niepublicznych

Tuż po feriach 28 uczennic i 14 uczniów z naszej szkoły wyjechało na Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych w Zakopanem. Zawodnicy rywalizowali w czterech grupach wiekowych w konkurencjach: biegi narciarskie, łyżwiarstwo szybkie, narciarstwo alpejskie i snowboard. Na stokach, trasach biegowych i torze łyżwiarskim konkurowało ze sobą ok. 700 uczestników z całej Polski. Wszyscy trzymali kciuki za naszą szkolną reprezentację!