Drukuj Drukuj

Rowerowy maj

Od początku maja nasza szkoła bierze udział w akcji „Rowerowy maj”. Zachęcamy uczniów, nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły, żeby przyjeżdżali na lekcje/do pracy rowerem, na hulajnodze lub rolkach. Każdego dnia rano odnotowujemy, kto przyjechał na dwóch kółkach. Uczestnicy akcji prowadzą specjalne dzienniczki, w których zapisują, ile razy przyjechali do szkoły pojazdami bez silników. Swoje sukcesy odnotowują też na plakatach, które wiszą na tablicach obok świetlicy. Akcja promuje zdrowy tryb życia, zrównoważoną mobilność i popularyzuje rower jako środek transportu. 

Zajęcia w Hangarze646

5 maja cała nasza klasa odwiedziła HANGAR646. Podczas zajęć mogliśmy skakać na najróżniejszych trampolinach, również takich, które pozwoliły wybić się na wysokość 4 metrów. Pod opieką trenerów robiliśmy salto. Po godzinie skakania poszliśmy do kawiarenki, gdzie zjedliśmy drugie śniadanie, a następnie wróciliśmy do szkoły.

Nikoleta Lorenc, klasa VI

Rolkarska Bednarska

W sobotę 14 maja na torze Stegny odbyły się międzyszkolne zawody „Rolkarska Bednarska”, których organizatorem była Nasza szkoła. W zawodach wzięło udział 74 zawodników, głownie z warszawskich społecznych szkół podstawowych. Zarówno uczestnicy wyścigu, jak i kibice bardzo dobrze się bawili. 

Spacer przyrodniczy nad Wisłą

16 maja uczniowie z klasy I a wybrali się na spacer przyrodniczy zorganizowany przez Stowarzyszenie Stołeczne Ochrony Ptaków (STOP). Podczas lekcji na świeżym powietrzu nad Wisłą maluchy rozmawiały o warszawskiej przyrodzie. Pod kierunkiem przyrodniczki-ornitolożki obserwowali ptaki i nietoperze, poznawali florę i faunę oraz zależności ekologiczne pomiędzy elementami przyrody. Przewodniczka prowadząca zajęcia pokazywała dzieciom przyrodę jako system powiązanych ze sobą zwierząt i roślin, zwracała uwagę maluchów na obecność przyrody w mieście i konieczność jej ochrony.

Warsztaty mydlarskie

17 maja uczniowie klas I-III poznawali tajniki mydlarstwa. Podczas zorganizowanych w szkole warsztatów dzieci wytwarzały naturalne, glicerynowe mydełka o najróżniejszych kolorach, zapachach oraz kształtach. Podczas zajęć powstały prawdziwe kosmetyczne cuda: mydełka z dodatkiem muszelek, ziarenek kawy czy suszonych owoców. Własnoręcznie wykonane glicerynowe kostki będą wspaniałym prezentem z okazji Dnia Mamy lub Dnia Ojca.

Archeologiczna przygoda w Faras

18 maja pierwszaki odbyły niezwykłą podróż śladami profesora Kazimierza Michałowskiego, wybitnego polskiego archeologa. Dzieci udały się do Faras, gdzie w piaskach pustyni profesor odkrył…  katedrę. Podczas zajęć w Muzeum Narodowym maluchy dowiedziały się, jak wyglądały wykopaliska, jakich narzędzi używali archeolodzy i dlaczego wyprawa profesora była też misją ratunkową. Zajęcia bardzo się wszystkim podobały. 

Festiwal filmów dokumentalnych

20 maja, wspólnie z kolegami z IV i VI klasy, poszliśmy do kina Iluzjon na filmy wyświetlane w ramach festiwalu Docs Against Gravity. Widzieliśmy dwa krótkie dokumenty. Jeden był o efektach dźwiękowych, tłumaczył, dlaczego do filmów trzeba podkładać dźwięk. Drugi opowiadał o 14-latku, który samodzielnie robił filmy i brał udział w konkursach filmowych, np. „48 godzin”. Moim zdaniem chłopiec był bardzo kreatywny. Po dwóch filmach pani edukatorka wybrała parę osób i wspólnie pisaliśmy scenariusze, a na koniec nagraliśmy krótki film. Po seansie i zajęciach poszliśmy z nauczycielkami na lody do lodziarni Malinowej obok mojego domu. Gdy wracaliśmy przez Łazienki Królewskie, zobaczyłem nastroszonego pawia – samca. Później zrobiłem mu zdjęcie. Gdy przechodziliśmy obok Pałacu na Wodzie, zrobiliśmy zdjęcie klasowe. Podsumowując, wycieczka była super. 

Aleksander Rostkowski, V b