Drukuj Drukuj

II a w Młodzieżowym Domu Kultury

Na zajęciach w Domu Kultury rozmawialiśmy o ptakach. Dowiedziałem się , które ptaki odlatują na zimę , a które wiosna przylatują. Pani opowiadała nam, jak pomóc ptakom przetrwać zimę i czym je dokarmiać. Poznałem nazwy ptaków. Robiliśmy kolorowe ptaki z papieru. Ja zrobiłem sikorkę modrą. Lekcja była ciekawa i bardzo mi się podobała.

Piotr Kudelski

W poniedziałek poszliśmy do Domu Kultury. Rozmawialiśmy o ptakach, jak się nazywają oraz jak je rozpoznać. Mówiliśmy o rodzajach sikorek: modrej, bogatce i czubatce, także o kosie, wróblach i wronach. Wizyta w Domu Kultury była ciekawa i z przyjemnością poszedłbym jeszcze raz na tego typu zajęcia.

Szymon Mazur

Magiczny spektakl w Teatrze Palladium

15 lutego uczniowie klas I wybrali się do Teatru Palladium na spektakl pt. „Czarodziej” w reżyserii Wojtka Rotowskiego. Odbyli niezwykłą podróż do krainy iluzji.

Pewnego razu, w pewnym domu, w pokoju Julii pojawia się Czarodziej odwracając jej świat do góry nogami. Gdy ulubiony pluszowy Pajac ożywa,  jest to dopiero początek magicznej przygody. Wspaniała oprawa muzyczna, barwne kostiumy a przede wszystkim wiele niezwykłych, magicznych wrażeń. Kto jako pierwszy przeciął kobietę na pół? Skąd wziął się śnieg? Czy da się zmienić sukienkę w czasie krótszym niż sekundę? Spektakl pokazuje, czym jest świat iluzji i dlaczego każdy może zostać czarodziejem. 

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

17 lutego klasa Va była w kinie Muranów na filmie pt. ,,Życie według Nino”, który był puszczany w ramach Akademii Filmowej ,,Nowe Horyzonty”. Film został nakręcony w Holandii przez Simone van Dusseldorp w 2014 roku. Opowiada o chłopcu o imieniu Nino. Jego życie było szczęśliwe do dnia, kiedy matka chłopca zginęła w wypadku samochodowym. Wtedy wszystko się zmieniło. Ojciec popadł w depresję, a starszy brat stał się chuliganem. Natomiast Nino odkrył w sobie dar rozmawiania ze zwierzętami. Film porusza ważne zagadnienia, takie jak przyjaźń między Nino a królikiem, miłość między Nino i jego bratem, wsparcie rodziny oraz strata matki. Po seansie klasa 5 wróciła do szkoły.

Kajetan Pilawski-Baranowski

Spotkanie z pisarzem

17 lutego 2016 roku naszą szkołę odwiedził pisarz Łukasz Wierzbicki. Opowiadał o swoich książkach. Mnie najbardziej podoba się książka pt. ,,Afryka Kazika’’, która opowiada o podróżniku Kazimierzu Nowaku. Pan Łukasz opowiadał o swoich podróżach i przygodach. Było to bardzo ciekawe spotkanie.

Tadzio Guzowski

Kilka słów od autora po spotkaniu:

Baaardzo dziękuję za pełen wzruszeń i dobrych wrażeń dzień. Widzieć książki i to tyle książek w rękach dzieci, to największa nagroda za pracę. Mam nadzieję, że je otworzą… wejdą w ich świat… A gdy usłyszę gdzieś kiedyś, że dzieci nie czytają, wspomnę dzisiejszy dzień. Czytają, jeśli wspólnym wysiłkiem my, Rodzice, Nauczyciele, Autorzy… im w tym pomożemy.

Łukasz Wierzbicki

II a na koncercie muzyki afrykańskiej

28 lutego dzieci z klasy II a były na koncercie muzyki afrykańskiej w Muzeum Etnograficznym. Spotkanie prowadził Gwinejczyk, który grając na bębnie, opowiadał dzieciom o tajemnicach zaczarowanego lasu położonego wokół małej wioski Baro. Raz do roku odbywa się tu święto połowu ryb, podczas którego mieszkańcy organizują zabawę połączoną  z grą, tańcem i śpiewem. 

Dzieci  uczyły się piosenki śpiewanej przez rybaków wyruszających na połowy. Uczyły się tańca naśladującego ruchy mężczyzn podczas zarzucania i wyciągania sieci, grały na bębnach i grzechotkach.  Zdecydowana większość wyszła zadowolona, mówiąc że koncert był nietypowy i ciekawy.

V b w Laboratorium Ciemności

25 lutego uczniowie klasy Vb  uczestniczyli w warsztatach organizowanych w Tyflogalerii Polskiego Związku Niewidomych. Zajęcia prowadzone przez osoby niewidome i ich asystentów miały na celu uwrażliwienie młodzieży na potrzeby osób z dysfunkcjami wzroku. W Laboratorium Ciemności uczniowie, za pomocą symulatorów, mogli poznać różne schorzenia wzroku. Uczyli się pomagać osobie niewidomej, rozpoznawać zapachy i dźwięki. Uczestnicy warsztatów poznali też alfabet Braillea i specjalne techniki komputerowe dla osób niewidomych.