Drukuj Drukuj

Pierwsza wizyta pierwszaków w bibliotece

1 grudnia uczniowie klasy Ib po raz pierwszy wybrali się wspólnie do biblioteki. Podczas wizyty dzieci nauczyły się, jak wypożyczać książki i korzystać ze zbiorów bibliotecznych. Po wypożyczeniu książek pierwszaki wzięły udział w lekcji o tematyce świątecznej. Wspólnie z panią prowadzącą własnoręcznie wykonywały bożonarodzeniowe kartki. 

Czym pies różni się od wilka?

Niedawno mieliśmy warsztaty o psie i wilku. Na początku rozmawialiśmy o trudnych słowach. Potem pan prowadzący odgrywał scenkę. Po niej byliśmy jak psy, czyli wykonywaliśmy zadania pana. Później odgrywaliśmy przedstawienie na podstawie słów pani. Na koniec zapisywaliśmy zdobyte informacje na plakacie. 

Milena Matujewicz, IIb

Spotkanie z aktorem dubbingowym

3 grudnia naszym gościem był Pan Jarosław Domin – znany aktor filmowy i dubbingowy. Podczas spotkania z uczniami klas V opowiedział o swojej pracy. Pan Jarosław Domin podkładał głos w wielu polskich i zagranicznych filmach, m.in. Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości, Artur ratuje gwiazdkę, Scooby Doo i Brygada Detektywów czy Tom i Jerry i Sherlock Holmes. W trakcie spotkania uczniowie wzięli udział w quizie przygotowanym przez Adama Denkiewicza z klasy Vb. Zadaniem uczestników było rozpoznanie postaci na podstawie puszczanych z taśmy wypowiedzi. Uczniowie mieli bardzo wiele pytań dotyczących pracy aktora dubbingowego. Z chęcią słuchali również kwestii wypowiadanych przez Pana Jarosława różnym głosem.

Koncert jazzowy

7 grudnia uczniowie klas I-III wzięli udział w koncercie muzyki jazzowej z Nowego Orleanu. Muzycy zagrali wyjątkowy koncert, występując w tradycyjnych strojach z początku XX wieku, czyli czasów powstania muzyki jazzowej na południu Stanów Zjednoczonych. Wśród prezentowanych utworów pojawiły się znane piosenki, takie jak „Gdy święci do nieba maszerują”. Nie zabrakło również kolęd. Był i śpiew, i muzyka instrumentalna. Mogliśmy usłyszeć bandżo, trąbkę, perkusję oraz kontrabas. Koncert bardzo się wszystkim podobał. 

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

7 grudnia uczniowie klasy 5b wybrali się do kina na szwedzki film dla młodzieży pt. „Lodowy smok” w reżyserii Martina Högdahla. To opowieść o jedenastoletnim Miku, który (z powodu braku należytej opieki ojca alkoholika) przeprowadza się ze Sztokholmu do cioci na północ Szwecji. W nowym domu chłopiec poznaje grupę rówieśników, z którymi szybko nawiązuje kontakt. Wszystko układa się dobrze do momentu, w którym pojawia się rodzina zastępcza chcąca przyjąć go na stałe pod swój dach. Mik ma wbrew swojej woli kolejny raz przeprowadzić się i zmienić otoczenie. Woli więc wspólnie z przyjaciółmi wyruszyć w podróż zbudowanym przez nich „lodowym smokiem”. „Lodowy smok” to wzruszający film, który porusza problem odpowiedzialności, a także radzenia sobie w nowej sytuacji. Warto go zobaczyć!

Niezwykłe podróże Benedykta Polaka

10 grudnia uczniowie klas V wzięli udział w kolejnych zajęciach Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii (DUCH). Tym razem lekcja dotyczyła XIII-wiecznego franciszkańskiego podróżnika – Benedykta Polaka. Był on pierwszym polskim podróżnikiem, autorem sprawozdania De Itinere Fratrum Minorum ad Tartaros będącego relacją z wyprawy Europejczyków do stolicy imperium mongolskiego, która trwała od 16 kwietnia 1245 roku do 18 listopada 1247 roku. Zajęcia były bardzo ciekawe. 

Koncert Chóru Dziecięcego Agaty Steczkowskiej

W poniedziałek 14 grudnia w świetlicy odbył się koncert chóru dziecięcego pani Agaty Steczkowskiej. Dzieci śpiewały różne piosenki, np. ,,Księżyc’’ czy ,,Przybieżeli do Betlejem’’. W chórze występowała moja koleżanka Pola. Koncert podobał mi się , ponieważ piosenki były ładne i melodyjne.

Rita Pasiewicz

Wczoraj w naszej szkole odbył się koncert chóru Pani Agaty Steczkowskiej. Występowały dzieci z przedszkola i szkoły i wśród nich moja koleżanka Pola. Dzieci śpiewały piosenki świąteczne, zwykłe i jedną z „Akademii Pana Kleksa”. Pani Agata Steczkowska grała na pianinie, a dzieci śpiewały głośno i wesoło. Koncert bardzo mi się podobał, dlatego że było dużo ludzi i wszyscy się cieszyli.

Filip Blicharski

W poniedziałek po południu odbył się koncert chóru Agaty Steczkowskiej dla młodzieży od lat 3 do 6 i od 7 do 12 lat. W chórze śpiewała moja koleżanka Pola. Ma ładny głos. Chór wykonał piosenki świąteczne, pastorałki i kolędy. Najbardziej podobała mi się kolęda ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki’’.

Staś Dzieduszycki-Jędrach

Pierniczkowanie 

We wtorek 22 grudnia, zgodnie z naszą szkolną tradycją, przygotowywaliśmy się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Rano wszystkie klasy, wspólnie z wychowawcami i nauczycielami, ozdabiały pierniczki. W świątecznej atmosferze, przy dźwiękach kolęd, powstawały piękne i apetyczne, pachnące cynamonem i goździkami cuda. Później przyszedł czas na świąteczne życzenia, prezenty i klasowe spotkania przy stołach pełnych smakołyków. Przed południem zebraliśmy się w świetlicy, gdzie obejrzeliśmy przedstawienie o tematyce świątecznej opracowane i wystawione przez uczniów klasy VI. Sztuka bardzo się wszystkim podobała. Tuż po niej wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Po południu oglądaliśmy filmy i mieliśmy czas na zabawę. To był dzień pełen emocji. 

Wspólne śpiewanie kolęd

Ostatniego dnia przed przerwą świąteczną uczniowie klasy Va, ich rodzice oraz goście spotkali się w sali ruchu, by w miłej atmosferze śpiewać kolędy i pastorałki. Nie mogło zabraknąć znanych kolęd, takich jak „Cicha noc”, „Dzisiaj w Betlejem” czy „Przybieżeli do Betlejem”. Wśród utworów wykonywanych przy akompaniamencie gitary (na której grał Pan Piotr Pietrzak), klawiszy (Maria Czyżewska, Lidia Pietrzak) i bębnów (Lena Błasiak, Pola Pietrzak) pojawiły się też znane angielskie piosenki świąteczne, takie jak „Jingle bells” czy „The Twelve Days of Christmas”. Spotkanie było okazją nie tylko do wspólnego śpiewania, ale także do rozmów i złożenia sobie życzeń.