Drukuj Drukuj

Kolejne sukcesy w konkursie March Here

Na początku marca nasze uczennice wzięły udział w międzyszkolnym konkursie recytatorskim poezji angielskiej March Here. Dziewczęta odniosły w nim spektakularny sukces!!! Gratulujemy serdecznie:

HELENCE JELEŃSKIEJ z klasy VI, która zdobyła I miejsce w kategorii „poems for young learners”,

ZOSI ROBIŃSKIEJ z kl. V, która zdobyła II miejsce w kategorii „poems for young learners” oraz

ANI DOMOWNIK z kl. IVb, która zajęła II miejsce w kategorii „poems for children”.

Udział  w konkursie „Warszawska Syrenka”

11 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prestiżowym konkursie recytatorskim „Warszawska Syrenka” – w eliminacjach dla dzielnicy Śródmieście. Uczestników konkursu występujących na scenie w Starej Prochowni oceniało Jury w składzie:

Bożena Robakowska – przewodnicząca Jury, aktorka,

Joanna Wenek – polonistka,

Tomasz Daszczuk – sekretarz Jury, aktor, pedagog teatru.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych występów, a za naszą uczennicę Julię Gąsowską z klasy I, która zajęła I miejsce, będziemy mocno trzymali  kciuki podczas Finału 38. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka, który odbędzie się 18 i 19 kwietnia 2015 r. w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie. 

Wyjazd na XX Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych

W marcu wzięliśmy udział w XX Zimowych Igrzyskach Szkół Niepublicznych Zakopane-Suche. Nasi uczniowie reprezentowali Szkołę w narciarstwie zjazdowym, biegowym oraz w zjeżdżaniu snowboardowym. Igrzyska były zarówno okazją do rywalizacji sportowej, jak również do integracji i zabawy. 

Nasza Szkoła zajęła IX miejsce na 31 startujących. Wśród naszych reprezentantów najlepiej wypadli:

Stefan Dobrowolski z kl IV, który zdobył I miejsce w klasyfikacji generalnej oraz I miejsce w narciarstwie biegowym, jak również III miejsce w zawodach snowboardowych.

Lena Błasiak z kl IV, która zajęła III miejsce w klasyfikacji generalnej i III miejsce w narciarstwie zjazdowym.

W łyżwiarstwie srebrny medal i drugie miejsce wywalczył Szymon Zdziechowski z kl II.

Gratulujemy wszystkim Naszym zawodnikom sportowej postawy i godnego reprezentowania Szkoły.

Warsztaty nt. Dnia Świętego Patryka

11 marca uczniowie klasy VI wybrali się na wycieczkę. Wyjście związane było ze zbliżającym się Dniem Świętego Patryka – irlandzkim świętem religijnym i narodowym. Warsztaty dotyczące święta odbyły się w Basenie Artystycznym i były prowadzone w języku angielskim. Spotkanie było bardzo ciekawe, braliśmy udział w różnych quizach i konkursach. Według mnie większości uczniów prezentacja prowadzącego się podobała. Wielu z nas dowiedziało się wielu ciekawych rzeczy. 

Lew Zatoński

Dzień wiosny

19 marca świętowaliśmy w szkole nadejście wiosny. Z tej okazji wspólnie z nauczycielami języka angielskiego przygotowaliśmy prezentacje i krótkie przedstawienia w języku angielskim dotyczące wiosennej przyrody. Opowiadaliśmy o budzeniu się zwierząt i kwitnieniu roślin. Podczas spotkania mogliśmy obejrzeć makietę wiosennego ogrodu, plakaty dotyczące zjawisk zachodzących wiosną, a także spektakle o tematyce wiosennej. Wzięliśmy też udział we wiosennym quizie z nagrodami. Tego dnia każda klasa robiła swoją marzannę, która brała potem udział w konkursie na najładniejszą kukłę. Wszyscy bawiliśmy się doskonale. 

Zaćmienie słońca

W piątek 20 marca byliśmy świadkami zaćmienia słońca. Mieliśmy okazję obejrzeć to zjawisko, patrząc na słońce przez specjalne okulary. Widok zachwycił chyba każdego. Na trzeciej i czwartej lekcji spotkaliśmy się w sali ruchu, gdzie Pani od przyrody wyjaśniła nam, na czym polega zaćmienie. Poznaliśmy wiele ciekawych informacji. Oglądaliśmy również dwie transmisje zaćmienia słońca online – z Centrum Nauki Kopernik i ze Spitsbergenu, gdzie miało miejsce całkowite zaćmienie. Dzięki bezchmurnemu niebu to spektakularne zjawisko można było obserwować bez przeszkód.