Drukuj Drukuj

Opera nie musi być nudna

4 maja nasi uczniowie wzięli udział w szkolnym koncercie pt. „Opera i operetka”. Występ muzyków został poprzedzony krótkim wykładem na temat opery oraz jej historii. Następnie dzieci mogły posłuchać najpopularniejszych arii w wykonaniu profesjonalnych muzyków. Koncert wzbudził duże emocje. 

Co zabrać w podróż?

6 maja uczniowie klas młodszych wzięli udział w zajęciach „W podróży – ekwipunek podróżnika”, które zostały zorganizowane w ramach Dziecięcego Uniwersytetu Cikawej Historii (DUCH). Podczas zajęć uczniowie dowiadywali się, co zabierali ze sobą w podróż podróżnicy w dawnych czasach i jak podróżowano. Okazuje się, że dawne sposoby podróżowania były o wiele trudniejsze od współczesnych. 

Rolkarska Bednarska

W sobotę 9 maja odbyły się międzyszkolne zawody „Rolkarska Bednarska” na warszawskich Stegnach, których organizatorem była nasza szkoła. W zawodach uczestniczyło blisko siedemdziesięciu zawodników: uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście. Jednym z elementów naszej imprezy był wyścig na wózkach podopiecznych Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Przy pięknej pogodzie i prawdziwie sportowej atmosferze fantastycznie spędziliśmy to sobotnie popołudnie.

Koncert na harfie i nie tylko

11 maja uczniowie klas I-III byli w Młodzieżowym Domu Kultury Łazienkowska na koncercie pt. „Muzyka z filmów Disneya na harfie i nie tylko”. Uczennice grupy muzycznej działającej przy MDK zaprezentowały utwory Disneya, grały na harfach, flecie i skrzypcach. Podczas koncertu dzieci poznały tajniki gry na harfie oraz jej budowę.

Co wisi w powietrzu?

12 maja klasa I B wzięła udział w warsztatach matematyczno-przyrodniczych pt. „Co wisi w powietrzu?” zorganizowanych przez MDK Łazienkowska. Na zajęciach przybliżono dzieciom pojęcie procentów. Uczniowie poznali też skład powietrza i wykonali szereg doświadczeń związanych z powietrzem. Warsztaty okazały się bardzo ciekawe. 

Test kompetencji

13 maja uczniowie klas IV i V pisali test kompetencji Meritum. Dzieci rozwiązywały zadania z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Celem testu było sprawdzenie, jakie umiejętności uczniowie opanowali dobrze, z czym sobie radzą, a co trzeba jeszcze powtórzyć i poćwiczyć. Wyniki już czerwcu. 

Kosmos oczami Stanisława Lema

W połowie maja uczniowie klasy VI wykonywali makiety kosmosu i zmyślonych planet, takich jak Kryonia czy Aktynuria. Młodzież opracowała swoje modele na podstawie „Bajek robotów” Stanisława Lema. W efekcie powstały odległe krainy, a w nich góry lodowe, drogi mleczne, mgławice, asteroidy, oceany lodowe, pył gwiezdny i wiele innych elementów.  Makiety można oglądać w sali klasy VI. 

Pomoc dla Nepalu

18 maja o godzinie 8.30, z inicjatywy Szkolnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, spotkaliśmy się w świetlicy szkolnej, by wysyłać sms-y o treści NEPAL. W ten sposób chcieliśmy pomóc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu. Akcja została zorganizowana za pośrednictwem UNICEFU. W szkole zostały również ustawione skarbonki. Zebraną kwotę przekazaliśmy na działania Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) w Nepalu.

Wycieczka do fabryki czekolady

22 maja uczniowie z klasy III wybrali się na wycieczkę do fabryki Wedla produkującej czekoladę. Podczas wizyty obejrzeli urządzenia potrzebne do produkcji smakołyków oraz dowiedzieli się, jak wygląda sam proces robienia czekolady. Zwiedzaniu towarzyszyły degustacje płynnej gorzkiej czekolady oraz pianek. Dzieci oglądały też liczne wystawy produktów z czekolady. Było nie tylko ciekawie, ale i smacznie. 

Co to jest skala?

25 maja trzecioklasiści uczestniczyli w zajęciach w MDK pt. „Obliczenia” na mapie. Uczniowie uczyli się posługiwać skalą. Była to kolejna lekcja zorganizowana przez MDK z cyklu matematyczno-fizycznego. 

Klasa III w studio nagrań CAFE OLE

26 maja klasa III wybrała się do studia nagrań CAFE OLE, by zobaczyć, jak wygląda praca nad tworzeniem muzyki. Studio zajmuje się produkcją i  postprodukcją dźwięku, kompozycją oraz sound designem. Uczniowie obejrzeli wyposażenie studia, zwłaszcza profesjonalny sprzęt do tworzenia muzyki. Podczas wizyty, w profesjonalnej sali nagrań, wspólnie zaśpiewali piosenkę „Słoneczne lato” skomponowaną przez Pana Bartłomieja Putkiewicza – taty Bruna. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.