Drukuj Drukuj

Klasa V w Centrum Sztuki Współczesnej

W czwartek 8 listopada nasza klasa odwiedziła Centrum Sztuki Współczesnej. Dowiedzieliśmy się tam wielu ciekawych informacji o teatrze oraz projektowaliśmy kukiełki z papieru do ,,Black Teatre’’. Bardzo mi się to zadanie podobało, ponieważ wszystko wymyślaliśmy sami. Później prezentowaliśmy własne przedstawienia. Ponieważ nasze kukiełki były białe, świeciły się. Mimo tego, że miałam tremę, świetnie nam poszło. Byliśmy podzieleni na cztery grupy. Najbardziej podobało mi się przedstawienie drugiej grupy dziewczyn opowiadające o księżniczce Malince, która została porwana przez czarnoksiężnika. Uratował ją pan Pomarańczka. Nie wiem, czy to była najfajniejsza wycieczka na jakiej była, ale na pewno była bardzo ciekawa.

Marta Nitychoruk

Na początku listopada, w mglisty czwartek, wybraliśmy się do Centrum Sztuki Współczesnej. Weszliśmy do dużej Sali, gdzie pani rozdała nam biały karton, ołówki, gumki, taśmę klejącą i patyki. Podzieliliśmy się na grupy pięcioosobowe. Pani poprosiła nas o zrobienie kukiełek z papieru i przyczepienie ich do patyków. Była to świetna zabawa! Od razu humor mi się poprawił! Następnie wymyślaliśmy scenariusze, które mieliśmy zaprezentować podczas przedstawienia. Przedstawienie miało mieć formę teatru cieni. Każda grupa zrobiła po jednym przedstawieniu, w którym zaprezentowała jakąś śmieszną historię. Wszystkie przedstawienia bardzo mi się podobały, lecz przyznam, że mieliśmy bardzo trudne zadanie do wykonania w tak krótkim czasie. Wycieczka była jedną z lepszych, na której byłam w szkole. Bardzo mi się podobało i polecam wszystkim przyjechać do CSW na zajęcia gwarantujące świetną zabawę.

Pola Tomaszewska

Akademia z okazji Święta Niepodległości

14 listopada obejrzeliśmy szkolny spektakl pt. „Próba przedstawienia” przygotowany pod opieką Pana Michała Szwedo przez uczniów klasy V. Przedstawienie prezentowało wybrane fakty z historii Polski, takie jak rozbiory oraz odzyskanie niepodległości w dniu 11 listopada 1918 r. Aktorzy deklamowali wiersze o tematyce patriotycznej oraz śpiewali – wspólnie z publicznością – pieśni legionowe. Występ bardzo się wszystkim podobał. 

Pierwszoklasiści w Przystanku Historia

14 listopada uczniowie klasy I wybrali się do Przystanku Historia (Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki). Dzieci uczestniczyły w lekcji pt. „Szkoła dawniej i dziś”. Podczas zajęć pierwszaki dowiedziały się, jak wyglądała szkoła za czasów ich dziadków i rodziców, m.in. jakimi przyborami szkolnymi dzieci posługiwały się na lekcjach i jakie obowiązywały stroje. 

Bajkowa lekcja w Muzeum Łazienki Królewskie

18 listopada pierwszaki gościły w Muzeum Łazienki Królewskie, gdzie odbyła się lekcja „Bajka zamiast lekcji”. Dzieci poznały historię Pałacu Myślewickiego, zwiedziły jego wnętrze. Następnie przeniosły się w świat bajek Ignacego Krasickiego. Wykorzystując techniki dramowe, wcieliły się w role bohaterów. 

Targowisko różności

W sobotę 15 listopada w naszej szkole odbyło się I TARGOWISKO RÓŻNOŚCI. Atmosfera tego dnia była wspaniała. Zarówno uczniowie, rodzice, jak i nauczyciele mogli spotkać się i miło spędzić czas w bufecie z własnoręcznie przygotowanymi ciastami, kanapkami oraz napojami. Mieliśmy także okazję sprzedać oraz kupić najróżniejsze sprzęty, zabawki, książki, przetwory oraz wiele innych rzeczy. Podczas tego dnia nie zabrakło także atrakcji: graliśmy w warcaby, mogliśmy spróbować waty cukrowej lub posłuchać muzyki w kąciku muzycznym. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także aukcja talentów. Licytujący zakupili m.in. kursy robienia na drutach, gry na perkusji czy tamburynie, lekcję wspinaczki, rysunku i wiele innych. Dochód z bufetu oraz aukcji zasili konto szkoły. Wszyscy bawiliśmy się doskonale!

Bijemy rekord w jedzeniu jabłek

W czwartek 20 listopada, z inicjatywny Ministerstwa Zdrowia i Ochrony Środowiska, próbowaliśmy pobić szkolny rekord w jedzeniu jabłek. Rano spotkaliśmy się w świetlicy, gdzie Pani od przyrody opowiedziała nam krótko o właściwościach zdrowotnych tych owoców. Na dany znak wszyscy zaczęliśmy jeść jabłka. Niektórzy uczniowie ze smakiem schrupali nawet dwie sztuki. Okazało się, że razem zjedliśmy ponad 180 owoców. Jesteśmy z siebie bardzo dumni. 

Klasa V w teatrze 

Pod koniec listopada byliśmy w teatrze „Ymca” na przedstawieniu wystawianym w języku angielskim. Gdy weszliśmy do sali, ujrzeliśmy śpiącego na krześle pana, który od czasu do czasu robił śmieszne miny. Po kilku minutach pan obudził się i wstał, zaczął się wygłupiać. Kiedy wszystkie grupy weszły do sali, rozpoczęło się przedstawienie. Spektakl był bardzo humorystyczny. Podobało mi się również to, że na scenie było jedynie 3 aktorów, którzy od czasu do czasu zmieniali tylko nakrycie głowy. Podsumowując, przedstawienie bardzo mi się podobało i polecam je.

Pola Tomaszewska

27 listopada 2014 r.  byliśmy w teatrze YMCA na przedstawieniu pt. „Arabian Nights”. Przedstawienie bardzo mi się podobało, ponieważ było humorystyczne. Aktorzy mieli dobry kontakt z publicznością. Było ich tylko trzech, a każdy z nich miał przynajmniej dziesięć ról! Fabuła przedstawienia była oparta na bajkach tysiąca i jednej nocy. Podobało mi się to, że w bardzo krótkim czasie aktorzy zmieniali się w inne postacie. Polecam wybrać się na to przedstawienie.

Maja Kowalska

27 listopada byliśmy w teatrze „Imca” na przedstawieniu pt. „Szeherezada”. Była to sztuka na podstawie opowieści „Tysiąca i jednej nocy”. Spektakl opowiadał o losie dziewczyny imieniem Szeherezada, która była żoną króla. Okazało się, że władca uśmiercał swoje żony. Szeherezada była mądra, więc przedłużała swoje życie, opowiadając umiejętnie bajki, tak, żeby król chciał jak najdłużej słuchać i pozwalał jej żyć. Ostatnia bajka była opowieścią jej życia, która tak urzekła króla, że oszczędził ją.

Antoni Jankowski