Drukuj Drukuj

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to jeden z najprzyjemniejszych dni w roku.  Z okazji naszego święta rodzice i nauczyciele zrobili nam miłą niespodziankę. Po obiedzie czekały na nas lody. Było pysznie!

Bal u królowej Bony

2 czerwca uczniowie klasy III wybrali się do Zamku Królewskiego na zajęcia pt. „bal u królowej Bony”. W trakcie lekcji uczniowie poznali włoską księżniczkę Bonę Sforzę, żonę Zygmunta Starego. Spotkanie z królową było okazją do rozmowy o życiu i obyczajach dworskich za panowania Jagiellonów. Lekcja połączona była ze spektaklem pt. „Storia di Bona”. 

Ekstremalna podróż 

3 czerwca uczniowie klas młodszych wzięli udział w kolejnych zajęciach przygotowanych w ramach Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii (DUCH). Tym razem lekcja dotyczyła niezwykłych wypraw odbytych w 1911 r. na biegun południowy przez Roalda Amundsena i Roberta Scotta. Dowiedzieliśmy się, że podróżnicy musieli pokonać bardzo trudną drogę. Co ciekawe poruszali się psimi zaprzęgami oraz pieszo. Lekcja bardzo nam się podobała. 

Wielki Piknik z okazji 25- lecia „Bednarskiej”

W sobotę 13 czerwca bawiliśmy się na Wielkim Pikniku z okazji 25-lecia „Bednarskiej”, który odbył się w I SLO przy ul. Zawiszy. Każda ze szkół zespołu przygotowała salę, w której prezentowała swoją ofertę edukacyjną oraz stoiska z poczęstunkiem. Sala naszej szkoły została udekorowana lampionami przedstawiającymi symbole, potrawy czy stroje różnych krajów świata. Nasi goście mogli także obejrzeć pokaz zdjęć prezentujących życie naszej  szkoły oraz jej uczniów, a także zobaczyć makietę szkoły, którą wykonaliśmy własnoręcznie. Dla dorosłych przygotowaliśmy także poczęstunek w postaci dobrej kawy. Mieliśmy też własne stoisko z daniami kuchni polskiej. Sprzedawaliśmy sernik, wędliny, chleb z ekologicznym smalcem i wiele innych przysmaków. Zorganizowaliśmy również loterię fantową, w której można było wylosować atrakcyjne nagrody. Pieniądze zarobione ze sprzedaży potraw oraz losów w całości przeznaczyliśmy na pomoc Nepalowi. Podczas pikniku nie zabrakło też występów oraz licznych atrakcji w postaci pokazów czy waty cukrowej. Bawiliśmy się doskonale!

Rozstrzygnięcie konkursu na kulturalną klasę

16 czerwca odbyło się ogłoszenie wyników konkursu Kulturalna Klasa zorganizowanego przez szkolne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Puchary powędrowały do zwycięzców – klas IB i IVA – którym szczególnie gratulujemy! W ramach nagrody uczniowie kulturalnych klas wezmą udział w warsztatach o pająkach (IVA) i o zagrożonych gatunkach zwierząt (IB). Jeszcze raz gratulujemy uczniom i ich wychowawcom!

Warsztaty o pająkach

17 czerwca uczniowie klasy IV A wzięli udział w warsztatach na temat pająków – najliczniejszym rzędzie pajęczaków, do którego należy ponad 40 tys. opisanych gatunków. Czwartoklasiści poznali różne gatunki pająków żyjących na całym świecie oraz usłyszeli o ich zwyczajach, budowie i trybie życia. Mieli okazję zobaczyć australijskie pająki przypominające barwą pawie oraz obejrzeć ich taniec godowy. Uczniowie dowiedzieli się też wielu ciekawostek na temat rozmnażania pająków, opieki nas pajęczymi dziećmi czy sposobów zdobywania pożywienia. Choć prawie wszyscy boimy się pająków, zajęcia były bardzo ciekawe.