Drukuj Drukuj

Pierwszy dzień w nowej szkole

2 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Ten dzień był dla nas  wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy spotkaliśmy się w nowej szkole. W południe my – uczniowie, nasi rodzice oraz nauczyciele zgromadziliśmy się przed budynkiem na oficjalnej inauguracji. Wśród zaproszonych gości była m.in. Pani Krystyna Starczewska – Dyrektor Zespołu Zespół Społecznych Szkół Ogólnokształcących „Bednarska”. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego, Pani Dyrektor Magdalena Bedyńska przedstawiła wszystkie klasy oraz nauczycieli. Następnie przyszła kolej na oficjalne otwarcie szkoły symbolicznym kluczem oraz na przecięcie wstęgi. Przy tej okazji Pani Dyrektor wręczyła wszystkim rodzicom zaangażowanym w powstanie oraz wyremontowanie szkoły pamiątkowe kielnie i nadała im tytuł „Budowniczy szkoły”. Po części oficjalnej rozeszliśmy się do swoich klas, gdzie spotkaliśmy się z naszymi wychowawcami oraz kolegami. Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny będzie udany i pełen sukces. 

Zdjęcia z inauguracji można obejrzeć tutaj

Uroczysta inauguracja Zespołu Szkół „Bednarska”

3 września uczniowie klasy VI wzięli udział w uroczystej inauguracji roku szkolnego 2013/2014 Zespołu Społecznych Szkół Ogólnokształcących „Bednarska”. Spotkanie odbyło się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego. W uroczystości wzięli udział dyrektorzy wszystkich siedmiu szkół Zespołu, nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice. Inaugurację uświetnił wykład ambasadora Grzegorza Dziemidowicza pt. „Egipt – czego nie rozumiemy”. Prowadzący mówił o stosunkach pomiędzy Wschodem i Zachodem. Wyraził nadzieję, że pomimo różnic kulturowych, politycznych oraz odległości między nimi, te dwie części świata będą mogły nie tylko się zrozumieć, ale pokojowo współistnieć i współpracować ze sobą. 

Pałacowe obyczaje

12 września odbyła się wycieczka do pałacu w Otwocku Wielkim. Wzięli w niej udział uczniowie z klas IV-VI. Celem wycieczki było zintegrowanie się uczniów i poznanie dobrych manier niezbędnych przy stole. W czwartek o 8.30 wszyscy zebrali się w szatni szkoły. Pani od polskiego ustawiła klasy w pary i zapoznała nas z regulaminem wycieczki. O godzinie 9.00 wsiedliśmy do autokaru . Jechaliśmy Wałem Miedzeszyńskim drogą na Puławy, a następnie aleją Nadwiślańską. Padał deszcz. Gdy dojechaliśmy na miejsce, ukazał się nam Pałac Bielińskich. Jest to jeden z wielu tak dobrze zachowanych na Mazowszu barokowych pałaców. W Otwocku Wielkim była dawna letnia rezydencja rodu Bielińskich. Budynek jest bogato zdobiony. W pałacu podzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwsza zwiedzała z przewodnikiem sale pałacowe, m.in. z freskami morskimi, salę ruin rzymskich i salę Horacego. W pomieszczeniach znajdowały się repliki starych mebli. W tym czasie druga grupa miała zabawy integracyjne i konkursy, m.in. przechodzenie pod liną i konkurencje z balonami. Około godz. 12.00 nastąpiła zamiana grup. Po spacerze po pałacowym parku obie grupy udały się na prezentację multimedialną pt. „O zachowaniu się przy stole”, która zakończyła się konkursem nakrywania do stołu. Bawiliśmy się bardzo dobrze. Około godz. 14.00 zjedliśmy obiad, a następnie wyruszyliśmy w drogę. Jechaliśmy tą samą trasą. W szkole byliśmy o godz. 15.30. Wycieczka do Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim pozwoliła nam oderwać się od zajęć szkolnych i poznać nowych kolegów. 

Kamil Deryło i Filip Skrobowski

Więcej informacji o pałacu w Otwocku Wielkim można znaleźć tutaj

Wycieczka do DSH

18 września po pierwszej lekcji wyruszyliśmy na wycieczkę szkolną do DSH. W wycieczce brała udział cała klasa III a i dwie panie. Pojechaliśmy autobusem na  Krakowskie Przedmieście. DSH to Dom Spotkań z Historią. Jest to miejsce, w którym można się dowiedzieć czegoś o historii. Kiedy tam przyjechaliśmy, jedna z pań zabrała nas do sali, w której był przygotowany sprzęt do prezentacji. Najpierw pani opowiadała nam o Henryku Goldszmicie znanym jako Janusz Korczak lub Stary Doktor. Korczak opiekował się sierotami, był lekarzem. Leczył biednych. Następnie pani mówiła nam o książce pt. „Kajtuś Czarodziej”. Jest to utwór o chłopcu, który miał na imię Antoś i robił złe czary. Później oglądaliśmy dwa fragmenty filmów o Januszu Korczaku. Na koniec pani dała nam czarno białe obrazki starej Warszawy, a my je pokolorowaliśmy. Do szkoły wróciliśmy autobusem i mieliśmy potem jeszcze kilka lekcji.  Najbardziej mi się podobała książka o Kajtusiu Czarodzieju. Polecam DSH. 

Antoś Robiński

18 września klasa III a poszła do Domu Spotkań z Historią. Były tam zajęcia, na których uczniowie rozmawiali o Januszu Korczaku i jego książce pt. „Kajtuś Czarodziej” i słuchali dwóch fragmentów opowieści. Uczniowie kolorowali też zdjęcia starej Warszawy, a na koniec spotkania oglądali dwa fragmenty filmu o Januszu Korczaku. Wizyta bardzo mi się podobała. 

Lena Błasiak

Warsztaty językowe

23 września byliśmy w centrum językowym na warsztatach w ramach Międzynarodowego Tygodnia Języków. Prowadzący opowiadał nam po angielsku o Wielkiej Brytanii. Na początku zajęć był quiz o Wielkiej Brytanii na punkty. Później Pan zadawał nam pytania, uczyliśmy się recytować wiersz nt. jedzenia, mówić po walijsku (np. chujl to do widzenia) i po szkocku! Warsztaty były bardzo ciekawe, a Pan bardzo interesująco je prowadził.  Dowiedziałem się np., że SAS-special air service wcale nie jest z Anglii. Zachęcam uczniów i nauczycieli do ponownego wybrania się na warsztaty.

Antek Wuczyński