Drukuj Drukuj

Próbny sprawdzian szóstoklasisty

1 października uczniowie klasy VI przystąpili do próbnego sprawdzianu szóstoklasisty. Młodzież przez 60 min rozwiązywała zadania z języka polskiego, matematyki oraz z przyrody. Dzięki testowi próbnemu uczniowie poznali strukturę sprawdzianu szóstoklasisty oraz zasady obowiązujące podczas egzaminu. 

Warsztaty ceramiczne

3 października pojechałam z klasą IV na warsztaty ceramiczne. Wybraliśmy się na nie autobusem. Na zajęciach lepiliśmy z gliny słoiki, a później szkliliśmy rybki. Zajęcia prowadziły dwie panie, które tłumaczyły nam, jak lepić z gliny oraz nam pomagały. Warsztaty były dość ciekawe. Wcześniej chodziłam już na zajęcia ceramiczne w szkole, więc nie dowiedziałam się niczego nowego. Cieszę się jednak, że mogłam wyjść z całą swoją klasą. Chciałabym wyjść na wycieczkę jeszcze raz. 

Kasia Nasiłowska

„Kino Palace” w teatrze Lalka

4 października wybrałam się z moją klasą do teatru Lalka, żeby obejrzeć sztukę pt. „Kino Palace„. Gdy dojechaliśmy na miejsce, zdjęliśmy w szatni okrycia, a potem czekaliśmy przez kilka minut na przedstawienie. Niektórzy poszli do bufetu, żeby coś kupić. Inni jedli zabrane z domu drugie śniadanie lub rozmawiali. Gdy zaczęło się przedstawienie, wszyscy zaczęliśmy się śmiać, bo na scenie pojawił się policjant, który gonił pewnego pana przypominającego Charliego Chaplina. Poprosił go o bilet do kina, ale ten pan go nie miał, mimo to próbował wejść. W ten sposób zaczęła się sztuka. Opowiadała historię Frankensteina oraz King Konga. Nawiązywała do kina niemego. Aktorzy nic nie mówili, tylko co jakiś czas opadała kurtyna i pojawiały się na niej napisy informujące o tematyce kolejnych scen. Przedstawienie mi się podobało, choć raczej nie lubię teatru Lalka. Mimo to chciałabym się tam wybrać jeszcze raz. 

Kasia Nasiłowska

Konkursy przedmiotowe

Drugi tydzień października upłynął nam pod znakiem konkursów przedmiotowych. Uczniowie klas V oraz VI sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności, biorąc udział w konkursie z przyrody (8 października) oraz z języka polskiego (10 października). Każdy z uczestników musiał rozwiązać kilkanaście zadań, na wykonanie których przeznaczone było 60 min.  Tegoroczny konkurs z przyrody odbył się pod hasłem „Krajobrazy Ziemi”. Tematem przewodnim konkursu z języka polskiego były podróże – zarówno w znaczeniu dosłownym, jak i metaforycznym. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników! O tym, kto przeszedł do kolejnego etapu konkursu uczniowie dowiedzą się pod koniec października.

Szczegółowe informacje o konkursach dostępne są tutaj.

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

W sobotę 12 października uczniowie klas I wzięli udział w „Biegu po paszport”. Rano ich starsi koledzy przygotowali dla pierwszaków szereg zadań do wykonania, m.in. zagadki, gry sprawnościowe itp. Każdy uczeń, który zaliczył daną konkurencję, otrzymywał punkty w paszporcie. Wszyscy pierwszoklasiści poradzili sobie doskonale. Około południa uczniowie klas I-VI, nauczyciele oraz rodzice pierwszaków zgromadzili się w szkolnej świetlicy, gdzie każda z klas prezentowała swoje nazwy. Wszystkim bardzo podobały się występy Podróżników (Ia), Helmowego Jaru (Ib), Ekoludów (II), Światowców (III), a także Pogromców wiedzy(IV) i Rivendell (VI). Po występach odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Uczniowie klas VI głośno odczytali młodszym kolegom zbiór szkolnych wartości i zasad.  Każdy pierwszoklasista odciskał swój paluszek na szkolnym kodeksie jako znak zgody na przestrzeganie ustalonych reguł. Następnie każdy z pierwszoklasistów został pasowany przez Panią Dyrektor „Elementarzem” autorstwa Mariana Falskiego na ucznia. Na końcu uroczystości, po życzeniach, odbył się poczęstunek zorganizowany przez rodziców pierwszaków. 

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

W Dniu Komisji Edukacji Narodowej zwanym też Dniem Nauczyciela zebraliśmy się rano w świetlicy na apelu, podczas którego rozmawialiśmy o znaczeniu tego święta. Uczniowie klasy VI opowiedzieli nam o historii KEN-u. Doszliśmy do wniosku, że nie powinno to być święto polegające na tym, że przez jeden dzień w roku jesteśmy mili dla nauczycieli. Powinniśmy się dobrze zachowywać codziennie. Nauczyciele nie są tylko od wystawiania nam ocen. Nauczyciele są po to, żeby nam pomagać i nauczyć nas rzeczy przydatnych w życiu. Po apelu mieliśmy lekcje, a po południu oglądaliśmy film.

 Rozalia Borowska

Wybory uczniów do Rady Szkoły

14 października wzięliśmy udział w wyborach do Rady Szkoły. Do Rady kandydowało po trzech kandydatów z każdej klasy. Kilka dni wcześniej prezentowali nam oni swoje pomysły na współpracę w Radzie. W poniedziałek każdy z nas otrzymał kartę do głosowania i mógł oddać głos. Były to nasze pierwsze prawdziwe wybory. Do Rady Szkoły weszli Anna Domownik z klasy III, Maja Kowalska z klasy IV, Lew Zatoński z klasy V, Laura Witucka oraz Antek Wuczyński z klasy VI.