Drukuj Drukuj

Konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz większymi krokami. 5 grudnia wzięliśmy udział w spotkaniu z przedstawicielami Ambasady Wielkiej Brytanii. Prowadzący zajęcia Anglik opowiedział nam nieco o Anglii oraz o jej symbolach i zwyczajach. Potem wzięliśmy udział w konkursie na najładniejszą kartkę świąteczną zorganizowanym przez Ambasadę. Naszym zadaniem było opracowanie szaty graficznej kartki, która kojarzyłaby się z Wielką Brytanią. W konkursie liczyła się nie tylko staranność, ale zwłaszcza pomysłowość i oryginalność. W nagrodę autor najładniejszej kartki zostanie zaproszony na spotkanie gwiazdkowe do Ambasady Wielkiej Brytanii. Jego kartka będzie też wysyłana do wszystkich partnerów i przyjaciół Ambasady.

 Lekcja w Muzeum Azji i Pacyfiku

Na początku grudnia uczniowie IV i VI klasy wybrali się do Muzeum Azji i Pacyfiku. Mogliśmy tam obejrzeć kolekcje ubrań oraz biżuterii pochodzących z Chin, Tajlandii, Indonezji i innych azjatyckich krajów. Celem naszej wizyty był udział w zajęciach prezentujących nam gry i zabawy azjatyckie. Podczas warsztatów poznaliśmy zabawy naszych azjatyckich rówieśników. Wraz z prowadzącym odbyliśmy podróż do Japonii, Papui Nowej Gwinei, Malezji czy Chin. Mogliśmy spróbować naszych sił w niektórych grach, np. wrzucając kulkę do kubeczka, czy podnosząc bierki.

 Bednarska Akcja Charytatywna

6 grudnia to my byliśmy Mikołajami. Od samego rana, wspólnie z naszymi wychowawcami, pakowaliśmy paczki dla potrzebujących rodzin. Zorganizowaliśmy też zbiórkę zabawek dla dzieci oraz zbiórkę karmy i okryć dla psów ze schroniska na Paluchu. Tego dnia wzięliśmy też udział w spotkaniach z przedstawicielami fundacji „Zdążyć z Pomocą” oraz ze schroniska dla zwierząt. Po południu zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny, na którym sprzedawaliśmy własnoręcznie przez nas robione ozdoby, kartki świąteczne, zabawki. Uczestnicy mogli też zajrzeć do kawiarenki, gdzie sprzedawaliśmy własnoręcznie robione ciasta, pierniczki, a nawet lemoniadę. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Zdjęcia z kiermaszu można obejrzeć tutaj.

Spotkanie z religioznawcą

12 grudnia uczniowie klas IV-VI wzięli udział w spotkaniu z religioznawcą z cyklu „Poznajemy różne religie”. Tym razem zajęcia dotyczyły judaizmu. Pani prowadząca opowiedziała nam o historii tej religii, jej najważniejszej księdze – Torze, a także o świętach oraz zwyczajów Żydów. Dowiedzieliśmy co to, Szabat, Sukkot, czy Chanuka. Rozmawialiśmy też o koszernych potrawach, sposobach kształcenia dzieci oraz zawierania małżeństwa. Zajęcia były bardzo ciekawe.

Koncert kolęd

Święta tuż, tuż. Z tej okazji wszyscy uczniowie naszej szkoły w czwartek 12 grudnia wzięli udział w koncercie kolęd. Profesjonalni śpiewacy wykonali dla nas m.in. „Cichą noc”, „Przybieżeli do Betlejem” i wiele innych utworów. Zaprezentowali nam też dawną pieśń pt. „Kurdesz”.

Wypiekanie pierników

19 grudnia uczniowie klas IV i V wybrali się do szkoły gotowania Little chef, by poznać recepturę wypieku pierników. Każdy z uczniów sam rozwałkowywał ciasto i wykrawał pachnące ciastka. Podczas zajęć pani prowadząca opowiadała nam o pochodzeniu i zastosowaniu wielu przypraw, takich jak goździki, cynamon czy gałka muszkatołowa. Zajęcia były bardzo ciekawe. Pierniczki po upieczeniu pachniały bardzo apetycznie. Zabraliśmy je do szkoły. 20 grudnia będziemy je ozdabiać!