Drukuj Drukuj

POWRÓT KLAS I-III DO SZKOŁY
Po feriach uczniowie klas młodszych wrócili do szkoły. Wszyscy z utęsknieniem czekaliśmy na zajęcia w klasach, w towarzystwie koleżanek, kolegów i nauczycieli. Pierwsze tygodnie w szkole były nie tylko okazją do nauki, ale także do wspólnych gier i zabaw.

HISTORIA MISIA
Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w akcji społecznej „Historia misia”, której pomysłodawcą jest Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Projekt ma na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec najmłodszych. Wyrażamy sprzeciw wobec przemocy w każdej postaci!

29 FINAŁ WOŚP
Podobnie jak w ubiegłym roku, nasza szkoła przyłączyła się do zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wraz z przyjaciółmi ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 16 STO zbieraliśmy do eSkarbonki pieniądze, które pomogą doposażyć oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

NA TROPIE ANTYKU
Uczniowie klas Va i Vc w styczniu uczestniczyli w lekcji muzealnej w Zamku Królewskim. Młodzież wykazała się dobrą znajomością mitów greckich i poznała dzieła sztuki przedstawiające motywy antyczne. Uczniowie rozpoznawali też bohaterów mitologicznych we współczesnych utworach.

SPOTKANIE NA OLIMPIE
Wizyta w muzeum była częścią projektu mitologicznego. Klasa Vc zakończyła go Spotkaniem na Olimpie, czyli niezwykłymi prezentacjami uczniów. Piątoklasiści znakomicie wcielili się w role bogiń, bogów i herosów. Nie zabrakło pięknych strojów, rekwizytów oraz efektów dźwiękowych.

ODKRYWAMY GRENLANDIĘ
Klasa IIIb, podczas omawiania lektury pt. „Anaruk – chłopiec z Grenlandii”, badała tę niezwykłą wyspę. Dzieci pracowały w grupach. Każda z nich miała przygotować graficzną prezentację na temat roślin, zwierząt, tradycji i zwyczajów mieszkańców Grenlandii. Uczniowie samodzielnie korzystali z różnych książek i atlasów poświęconych Arktyce. Powstały piękne prace ukazujące mniej znane informacje oraz ciekawostki związane z tym odległym obszarem świata.

PLANUJEMY MIASTO
Na lekcjach matematyki w styczniu uczniowie klasy IVc rozpoczęli naukę geometrii. Chętni podjęli się zadania dodatkowego, które polegało na zaprojektowaniu miasta oraz stworzeniu przy użyciu przyborów geometrycznych jego dokładnego planu. Młodzi planiści mieli okazję do wyćwiczenia rysowania prostych równoległych i prostopadłych.

MAKIETY AKADEMII PANA KLEKSA
Czwartoklasiści z IVb mogli natomiast wcielić się w architektów i stworzyć makiety szkoły Ambrożego Kleksa wg własnego pomysłu. Szalony nauczyciel na pewno byłby zadowolony z efektów ich pracy. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, zastosowali różnorodne materiały i ciekawe rozwiązania.

AUTORSKIE GRY PLANSZOWE
Pod koniec stycznia trzecioklasiści z IIIb  obdarowali się wzajemnie autorskimi podarunkami. Dzieci wręczyły sobie własnoręcznie zaprojektowane i wykonane gry planszowe. Uczniowie świetnie się bawili, rzucając kostką, poruszając się pionkami po kolorowych planszach i wykonując różne zadania wymyślone przez kolegów.