Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

Tegoroczny kiermasz odbędzie się w piątek 5 grudnia w godzinach 15-17 w czytelni i przed świetlicą.

Będzie można zakupić ozdoby i kartki świąteczne wykonane przez uczniów naszej szkoły.

Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na pomoc jednej wskazanej przez dzieci, organizacji charytatywnej, a także na pomoc dla trzech wielodzietnych rodzin uchodźców z Czeczenii.

Serdecznie zapraszamy UCZNIÓW, RODZICÓW, RODZINY UCZNIÓW oraz  PRACOWNIKÓW SZKOŁY

DSCF6573

DSCF6575

W piątek 5 grudnia w ramach Bednarskiej Akcji Charytatywnej (BACH)będziemy w szkole gościć Marinę Hulię, nauczyciela i społecznika.
Pani Marina jest nauczycielką ucznia klasy IVb Tamerlana (nauczanie indywidualne),
prowadzi Zespół Taneczny Czeczeńskich Dzieci-Uchodźców „Nochci’o”,
wspiera kilkanaście rodzin czeczeńskich uchodźców,
jest wolontariuszką w szpitalach.

Jej zaangażowanie społeczne doceniło wiele gremiów, m.in.:
Sekcja Rosyjska i Białoruska Radia Wolna Europa (Człowiek Dnia),
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Nagroda Specjalna w Dziedzinie Edukacji Międzykulturowej),
ONZ (Nagroda Wysokiego Komisarza Do Spraw Uchodźców im. Sergio Vieiro de Mello).
Pani Marina Hulia jest także laureatką Nagrody im. Ireny Sendlerowej Za Naprawianie Świata.

Nasz gość spotka się z uczniami kl. IV-VI na drugiej godzinie lekcyjnej (9.20-10.05),
z uczniami kl. I-III na trzeciej godz. lekcyjnej (10.20-11.05).