AUKCJA CHARYTATYWNA

W szkole na Nowowiejskiej trwa zbiórka pieniędzy na nierefundowany lek, który pomoże Adamowi- maturzyście, wygrać z białaczką. Pieniędzy potrzeba naprawdę dużo i szybko. W ramach międzyszkolnej pomocy. Wiadomo, im więcej osób przyłączy się do akcji, tym większa szansa, że uda się zebrać pieniądze.

Serdecznie zapraszamy Państwa w poniedziałek, 2 lipca, o godzinie 18.00, do Oddziałów Międzynarodowych „Dwójki”, przy ulicy Solec 48 w Warszawie, na aukcję charytatywną, z której wpływy przekazane zostaną na leczenie naszego ucznia, kolegi, maturzysty i nietuzinkowego filozofa, czyli Adama Łacha z rocznika ’98, który zmaga się z białaczką.
Adam w zeszłym roku już raz wygrał z chorobą. Po wielomiesięcznym boju zostawił za sobą szpital i wrócił do szkoły, i chociaż stracił rok, nie stracił zapału. Walczył o swoje marzenia, zdał maturę, planował studia w Londynie. I właśnie wtedy nastąpił kolejny cios, cios, po którym jeszcze trudniej się podnieść – choroba wróciła. Dziś Adam jest ponownie w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, gdzie rozpoczął kolejną już rundę chemioterapii – jednak tym razem aby wygrać z białaczką, konieczny jest przeszczep szpiku kostnego oraz terapia drogim, nierefundowanym lekiem nowej generacji – Blincyto (blinatumomab). Znowu jest odizolowany od świata zewnętrznego, od rodziny, przyjaciół, życia, które musiało zostać za szpitalnym murem.
Organizowana przez nas aukcja charytatywna ma na celu wsparcie zbiórki prowadzonej na rzecz leczenia Adama (https://www.siepomaga.pl/uratuj-adama). W ramach aukcji wylicytujemy wiele ciekawych i unikatowych przedmiotów i dzieł podarowanych na ten cel przez naszych uczniów, ich rodziców, absolwentów, nauczycieli Dwójki oraz przyjaciół Adama, w tym także uznanych młodych artystów, działających w Polsce i zagranicą. Z pewnością nie zabraknie więc unikatowych i naprawdę wartościowych dzieł. Ponieważ dzień aukcji następuje zaraz po 372. urodzinach Gottfrieda Wilhelma Leibniza, dlatego uznaliśmy, że wydarzeniu towarzyszyć powinny jakieś filozoficzne atrakcje (dyskusje i wykłady). Na gości czeka przepyszny poczęstunek!
Zbiórkę pieniędzy będziemy kontynuowali także 3 lipca, na Nowowiejskiej, w dniu ogłoszenia wyników matur.
Zwracamy się także z gorącą prośbą, jeśli zechcielibyście Państwo wesprzeć nas, o przekazanie na aukcję własnych prac lub innych wartościowych przedmiotów (do sekretariatu szkoły), które mogłyby pomóc w zebraniu funduszy dla Adama. Tu znajdą Państwo link do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1857178891251480/
Pokażmy razem, że to my w dużym stopniu decydujemy, czy żyjemy w najlepszym z możliwych światów!

Serdecznie zapraszamy i liczymy na Państwa obecność!
Organizatorzy
Zespół Szkół Społecznych STO
im. Pawła Jasienicy w Warszawie