Zbiórka rowerów

W ramach akcji „Rowerowy maj” zwracamy się do uczennic i uczniów naszego Zespołu Szkół z prośbą o pomoc w spełnieniu marzenia dzieci czeczeńskich przebywających w Polsce. Są to dzieci, które mają za sobą wielomiesięczne oczekiwanie na dworcu w Brześciu na zgodę przekroczenia polskiej granicy. Ten trudny czas pomogła im przetrwać Marina Hulia, która jeździ dwa razy w miesiącu do Brześcia organizując dla koczujących tam dzieci „szkołę dworcową”. Dzieci, które po bardzo trudnych przeżyciach znalazły się w Polsce, mogą wreszcie zacząć cieszyć się życiem. Teraz marzą o możliwości jazdy na rowerach, myślą o zorganizowaniu wakacyjnej wyprawy rowerowej, bo poczuły radość, jaką im daje samodzielne poruszanie się na kółkach. Możecie pomóc w spełnieniu ich marzenia. Sprawdźcie czy nie ma w waszych domach nieużywanych już przez was rowerków. Przynieście te rowery do szkoły. Natychmiast zostaną one przekazane oczekującym. Zachęcamy do uczestnictwa w charytatywnej akcji rowerowej.

Rowery można przynieść do szkoły do 17 maja.