WPŁYWAJMY NA RZECZYWISTOŚĆ POPRZEZ SZTUKĘ!

Zakończyliśmy szkolny projekt interdyscyplinarny WOKÓŁ MARCA ‘68  kiermaszem, na którym sprzedawaliśmy cegiełki specjalnie stworzone na akcję (t-shirty, kubki i pocztówki).

Wielkie podziękowania dla szkolnych MSZ i Min. Kultury i Sztuki za apel o p. Frajlich i organizacji, dla wszystkich, którzy wypiekli pyszności, dla klasy 5a oraz dla p. Basi Leśniewskiej i p. Aleksandry Sulmickiej, które opiekowały się kiermaszem.

Dochód z akcji (aż 2141,25 zł!) przeznaczyliśmy na namalowanie muralu z wizerunkiem Anny Frajlich-Zając – poetki, która w marcu 1968 r. musiała wyjechać z Polski. Praca znajduje się w galerii murali „WITAMY W DOMU” przy Dworcu Gdańskim, która powstała z inicjatywy Fundacji Klamra i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przy współpracy z Zarządem Dróg Miejskich. (Towarzyszy ona wystawie „Obcy w domu. Wokół Marca ‘68”, którą do 24 września 2018 r. można oglądać w Muzeum POLIN.)

Inspiracją utworzenia galerii stała się historia Idy Kamińskiej, która 50 lat temu, w atmosferze panującej kampanii antysemickiej zdecydowała się opuścić Polskę. W dniu wyjazdu była żegnana kwiatami na Dworcu Gdańskim.

*** Plenerowy wernisaż z udziałem artystów odbędzie się

15 maja o godz. 17:00 przy Dworcu Gdańskim w Warszawie ***