BACh: Bednarska Akcja Charytatywna

6 grudnia  zmienimy się znów wszyscy w pomocników św. Mikołaja!   Zanim pod choinką dzieci znajdą prezenty, chcemy pomyśleć o potrzebujących pomocy  i o tym, by uczyć dzieci,  że pomaganie  i obdarowywanie innych może też być źródłem ogromnej radości i satysfakcji.

Zapraszamy rodziców, dziadków i  przyjaciół rodzin. Klasa VI zaprasza do zorganizowanej przez siebie kawiarenki  (wyroby własne) w czytelni, vis-a-vis świetlicy.

A oto plan  dnia Bednarskiej Akcji Charytatywnej 2013:

• 8.30 – 10.00. Pakowanie prezentów dla trzech potrzebujących rodzin.
  • 10.00 – 11.00 – spotkanie z pracownikami Fundacji „Zdążyć z pomocą”.
  • 12.00 – 13.00 – spotkanie z pracownikiem schroniska dla zwierząt. Zbieramy karmę i wszystko, co może pomóc zwierzętom w schronisku na „Paluchu” przetrwać zimę: stare kołderki, kocyki i  miseczki.
  • 15.00 – 17.30 Kiermasz Świąteczny. Tradycyjnie już dzieci sprzedawać będą swoje wyroby: kartki, ozdoby świąteczne, drobne upominki, a wszystkie „zarobione” w ten sposób pieniążki przeznaczą na cele charytatywne. W tym roku jednym z celów jest pomoc Filipinom.