wpłać 1%

Kontakt

 • Bednarska
 • Szkoła Podstawowa
 • ul. Kawalerii 5
 • 00-468 Warszawa

 • Dyrektor Szkoły:
 • Pani Maryanne Chodkowski

 • Sekretarz Szkoły:
 • Pani Anna Muchajer

 • Sekretariat:
 • Czynny: 8:00-16:00
 • Tel.: +48 22 418 36 00
 • Po godzinie 16.00 wew. 4 (ochrona) lub 539 947 429

 • E-mail: szkola@kawalerii.edu.pl
 • Nr konta bankowego >>
 • 13 Mar

  Wyniki rekrutacji

  Przeczytaj całość
 • 13 Mar

  Szanowni Państwo,
  Od poniedziałku budynek będzie zamknięty do 25 marca 2020. Kontakt ze szkołą będzie możliwy poprzez sekretariat Librus (Administrator szkoły), email szkola@kawalerii.edu.pl, telefon: 696 246 868 oraz z dyrekcją poprzez Librus.
  Przypominamy zalecenie, by w miarę możliwości dzieci nie korzystały z komunikacji miejskiej oraz by podczas zamknięcia szkoły stosować się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. https://liblink.pl/R1KVv0nA7q
  Obecnie nie mam żadnych informacji o tym, by uczeń lub nauczyciel z naszej szkoły miał kontakt z osobą zarażoną.
  Jeśli w Państwa rodzinie lub gronie znajomych pojawi się osoba zarażona i powstało zagrożenie przeniesienia się wirusa – prosimy o informację na ten temat.
  Życzę wszystkim dużo zdrowia oraz miłego czasu spędzonego w gronie rodziny.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Maryanne Chodkowski

  Przeczytaj całość
 • 11 Mar

  Szanowni Państwo,

  Od jutra, 12 marca do 25 marca 2020,  BSP Terytorium Kawalerii będzie zamknięta dla wszystkich uczniów.

  Przekazujemy zalecenie, by w miarę możliwości dzieci nie korzystały z komunikacji miejskiej oraz by podczas zamknięcia szkoły stosować się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. https://gis.gov.pl/

  Obecnie nie mam żadnych informacji o tym, by uczeń lub nauczyciel z naszej szkoły miał kontakt z osobą zarażoną.

  Jeśli w Państwa rodzinie lub gronie znajomych pojawi się osoba zarażona i Państwo uznają, że powstało zagrożenie przeniesienia się wirusa – prosimy o informację na ten temat.

  W najbliższych dniach poprzez Librusa planujemy rozpocząć zdalne nauczanie. Można z nami się skontaktować poprzez email szkoła@kawalerii.edu.pl

  Wraz z rozwojem sytuacji będziemy informować Państwa o kolejnych działaniach.

  Pozdrawiam,

  Maryanne Chodkowski

  Przeczytaj całość
 • 3 Mar

  Bednarskiej Szkole Podstawowej Terytorium Kawalerii razem z Terytorium Raszyńska udało się kolejny rok z rzędu zdobyć 1 miejsce w klasyfikacji generalnej wszystkich szkół w Zimowych Igrzyskach Szkół Niepublicznych!!!

  Nie byłoby to możliwe bez ciężkiego wysiłku, motywacji i talentów naszych uczniów.

  Pomagali w tym oczywiście rodzice, treningi, ale także Łukasz Sapijaszko – twórca Bednarskiej Grupy Sportowej oraz organizator i trener reprezentacji w poprzednich latach. Wyjazd by się nie odbył bez naszych oddanych nauczycieli Ani Maliszewskiej, Przemka Rowińskiego, Julii Szuleckiej, Tomka Guta; trenerów sportów zimowych z firmy Hamak-Tur Tomka Ćwila i Bartka Iwańskiego oraz niezastąpionych Ani Muchajer oraz Marysi Białeckiej z sekretariatu.

  Gratulacje przekazujemy również reprezentacji oraz trenerom BSP Terytorium Raszyńska.

  Podziękowania należą się też naszym nauczycielom, którzy zostali w Warszawie i dzielnie biegali na liczne zastępstwa.

  Bijemy brawa także dla uczniów I SLO za zajęcie  1 miejsce pośród liceów!

   Dołączamy link do wyników:

  http://sto.zakopane.org.pl/wordpress/index.php/sto/zimowe-igrzyska-szkol-niepublicznych/xxiv-zimowe-igrzyska-szkol-niepublicznych/xxiii-igrzyska-szkol-niepublicznych/

  Prawdziwy teamwork się opłaca! Wielkie brawa dla wszystkich.

  Maryanne Chodkowski

  Przeczytaj całość
 • 27 Lut

  Informacja GIS dla osób powracających z północnych Włoch

  Szanowni Państwo,

  w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego szkoły powinny stosować się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zgodnie z przepisami prawa dyrektor szkoły odpowiada za bezpieczeństwo uczniów, przy czym podejmowane działania powinny być adekwatne do sytuacji i zgodne z obowiązującymi procedurami.

  Zgodnie z komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego br. obecnie nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych czy zamykanie szkół. 

  W celu uzyskania bieżących informacji o zasadach postępowania, w konkretnych, indywidualnych przypadkach dyrektor szkoły powinien skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

  Osoby, które przebywały w północnych Włoszech w ostatnich 14 dniach i zaobserwowały u siebie objawy, takie jak m.in.: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem powinny: niezwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

  Także w przypadku, gdy po powrocie nie zaobserwowano wspomnianych objawów przez 14 dni należy kontrolować swój stan zdrowia:

  • codziennie mierzyć temperaturę ciała
  • wrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

  W przypadku wystąpienia tych symptomów należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji na stronie GIS.

  Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

  Z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do: Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Więcej informacji w komunikacie z 25 lutego br. na stronie GIS.

  Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronach:

  Ministerstwa Zdrowia https://www.gov.pl/web/zdrowie/informacja-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch
  Kancelarii Prezesa Rady Ministrów www.premier.gov.pl

  Kuratorium Oświaty w  Warszawie

  Al. Jerozolimskie 32

  00-024 Warszawa

  Przeczytaj całość
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930